• 6 בספטמבר 2012

נהיגה ברמזור אדום

שוטר עצר אותי וטען שנסעתי ברמזור אדום. הוא לא צודק כי בדיוק הרמזור התחלף וכבר הייתי באמצע הנהיגה. האם כדאי ללכת למשפט? יש לי סיכוי נגד מילה של שוטר?

6 בספטמבר 2012
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 6 בספטמבר 2012

נהיגה ברמזור אדום

עירד,
    ההליך המשפטי מתנהל ע"פ ראיות.
    גרסתו של השוטר (או השוטרים) כי ראה אותך עובר באדום, הריה הראיה הראשונית עליה התביעה מתבססת.
    ראיה זו ניתנת לסתירה, אולם לשם כך עליך להציג ראיות סותרות, או לחילופין להפריך את גרסת השוטר בעזרת חקירה נגדית.
    ללא ראיות ממשיות כגון צילום או עדות של עד ניטרלי, הסיכוי שלך להפריך את גרסת השוטר קטנה ביותר.
    במקרה של גרסת שוטר מול גרסת נאשם בלבד, הרי שעל פי רוב יעדיף בית המשפט את גרסת השוטר.
    עקרונית, אמליץ לך לשלם את הדוח ולהמשיך בחיים.
    מנגד, אם מצב העבירות שלך או מצב הניקוד שלך במשרד הרישוי גבולי במידה שהנקודות בגין עבירה זו יחייבו אותך בביצוע קורס נהיגה מונעת או שלילת רישוי, הרי שכדאי לבדוק את האפשרויות באמצעות עו"ד מתאים. לעיתים ניתן לצמצם את הנזק.
    בנוסף, יתכן מאד שניתן למצוא בדוח ובחומר הנלווה לו ליקויים שיגדילו משמעותית את הסיכוי להפחתת העונש ואף לזיכוי.
    ע"פ הנתונים שסיפקת, הסיכוי שלך לנהל את ההליך לבד ולהצליח קטן ביותר.
    אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית ואנסה לכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניך.
    סופ"ש טוב.
    עו"ד תעבורה דודי דויטש
    www.traf.co.il

6 בספטמבר 2012
    • 7 בספטמבר 2012

נהיגה ברמזור אדום

בדבריך ישנה ראשית הודיה בדבר העברה.
      במה השוטר אינו צודק?
      הרי הנך אומר כי "בדיוק התחלף הרמזור"...
      במידה ואלו גם דבריך שנטענו בפני השוטר, והמה נרשמו בדברי הנהג, אזי ביהמ"ש יראה בכך ראשית הודיה.

7 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?