דו"ח בגין רכב מזהם - המשך - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • ערן

נשלח ע"יערן 08:47, 2 באוקטובר 2012

תודה על התשובה אבל מצאתי את פסק הדין הזה: 13941/02 בבית המשפט לתעבורה בירושלים, מדינת ישראל נגד כהן דוד (פסק דין מיום 15.5.03) שדווקא מצדד בטענה שלי וקובע שגם אם מדובר בתקנת קפידה הרי שלא בכל מקרה שבו הרכב מעשן הנהג בהכרח עבר את העבירה. השופט קבע שיש בכל מקרה לבדוק את הנסיבות האם הנאשם יכול היה להבחין שהרכב מעשן והאם הוא מטפל באופן סדיר ברכבו. במקרה שלי עברה פחות מחצי שנה מאז הטסט (שהיה תקין לחלוטין) וכמו שציינתי נסעתי באוטו אולי דקה ובמהלכה לא הספקתי להבחין כי הוא מעשן (וגם לא היתה לי כל סיבה לחשוב שהוא מעשן). במקביל כפי שציינתי ניסיתי להסביר לשוטר מה לדעתי קרה ושלא יכולתי לשים לב לעשן ואותו זה לא עניין והוא גם לא מילא את הדו"ח כמו שצריך - לא רשם את דבריי (לא רשם כלום ב"דברי הנהג") וגם "שכח" לציין את פרטי הפקח שנסע איתו ושהיה עד לאירוע. מה דעתך?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

10:24, 2 באוקטובר 2012

ערן שלום,
    כפי שכתבתי לך, מבחינת החוק היבש ביצעת את העבירה.
    כל טענותיך יפות, ואולי אף תצליח לשכנע בכך את בית המשפט... אבל רק אולי.
    גם פסק הדין שהבאת עשוי לסייע, אך רק עשוי, היות ובית המשפט אינו מחויב בו.
    מנגד כאמור, אתה עלול למצוא עצמך משלם מעבר לקנס המקורי וזאת בנוסף לבזבוז ימי עבודה, נסיעות ועגמת נפש רבה, שכן אינך בקי בהליכים ובסדרי הדין הפלילי.
    כפי שציינתי קודם, מחיקת הניקוד הינה הסיבה היחידה לדעתי המצדיקה מאבק, אולם אזכיר שוב כי ללא הסתייעות בעו"ד הסיכון גדול.
    אם כרגע אין לחובתך נקודות רבות, כדאי לשקול טרם הגשת הבקשה להשפט.
    בהצלחה.
    חג שמח ושנה טובה.
    www.traf.co.il

תגובה
  • 10:35, 2 באוקטובר 2012

שנפלו בדו"ח? הוא לא כתב את דברי הנהג כלל, הוא לא נתן לי לחתום (סימן בעצמו שסירבתי לחתום), הוא לא רשם את פרטי העד (פקח עירייה שנסע עימו ברכב) ואפילו רשם פרטים אישיים שגויים.
    האם אין לזה כל משקל בהליך משפטי?

תגובה
  • 10:36, 2 באוקטובר 2012

הכוונה לפגמים טכניים שנפלו בדו"ח

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

10:43, 2 באוקטובר 2012

אכן, כל הדברים שציינת עשויים להיות רלוונטיים, אולם משקלם אינו בהכרח גבוה, ואין בהם כדי להבטיח זיכוי.
    כ"כ, על מנת להשתמש בכל פגם ופגם ולנצלו לטובתך עליך להכיר את ההליך ואת סדרי הדין.
    גם פסק הדין שציינת קודם מתייחס למקרה חריג ושונה לחלוטין מהמקרה שלך, ולכן אין להקיש ממנו לעניין התוצאה הצפויה לך.
    להזכירך- אתה עצמך מודה כי ביצעת את העבירה, ויקשה עליך לשכנע את בית המשפט לזכותך.
    בהצלחה וחג שמח.
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.