תאונת שרשרת- אשמח לעזרה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • חופית אמרוסי

  נשלח ע"יחופית אמרוסי 08:34, 30 בדצמבר 2012

  ב 8.8.12 עשיתי תאונת שרשרת, אני ועוד 2 רכבים כאשר אני הייתי האחרונה. התאונה נעשתה כאשר הרכב הראשון בלם, הרכב השני פגע בראשון ואז אני פגעתי בשני. נהגת הרכב השני טוענת שאני פגעתי בה ודחפתי אותה לפגוע ברכב הראשון. חשוב לציין שאני נהגתי ללא ביטוח (לרכב היה ביטוח מקיף שתקף מגיל 24 ומעלה, כשעשיתי את התאונה עדיין לא הייתי 24). מה שקורה עכשיו זה שאני אמורה לשלם את הנזק של הרכב הראשון (הנזק של הראשון הוא בסביבות 17000 ש"ח) ואת של השני כי אין לי דרך להוכיח שאני לא דחפתי את הרכב השני. אני מתלבטת אם כדאי להגיע עם העניין הזה למשפט שיש בזה 2 אפשרויות: או שבמשפט יפסקו שאני לא דחפתי את הרכב השני ובגלל זה אני צריכה רק לשלם על הנזק האחורי, או שהוא יפסוק שאני אשמה ואני איאלץ לשלם את הנזקים של 2 הרכבים. אשמח לתגובה במהירות

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עורך דין דודי דויטש,מנהל הפורום

  11:30, 30 בדצמבר 2012

  חופית שלום,
  שאלתך כפי שהצגת אותה נוגעת בתחום דיני הנזיקין ופחות בדיני התעבורה. בכדי לקבל מענה מקצועי, מקיף ומדויק, מומלץ מאד לפנות לפורום המתאים.
  אם היתה מעורבת באירוע גם המשטרה, הרי שיתכן ויפתח נגדך תיק ואף שתועמדי לדין, הן בגין גרימת תאונת דרכים והן בגין נהיגה ללא ביטוח.
  במקרה כזה, הרי שכן מדובר בדיני תעבורה ומומלץ מאד להתייעץ טרם שתפעלי.
  את מוזמנת לפנות אלי שוב, באופן פרטי, ואנסה לסייע לך ככל שאוכל.
  בהצלחה ושבוע טוב.
  www.traf.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.