נסיעה ברכב שהורד מהכביש - מה הענישה? - פורום תעבורה

שאלה חדשה
    נשלח ע"יגיל 20:14, 30 בדצמבר 2012

מחר יש לי משפט בתל אביב - השאלה שלי היא כזאת: האם יש לי זמן לדבר ולהגיב לפני החלטת השופט? האם העונש קבוע מראש לפני שבכלל שומעים אותי? האם יש לי את הזכות להוציא מכתב מהכיס ובו אני אומר מספר מצומצם של מילים בפני השופט? יקשיבו לי?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

14:47, 31 בדצמבר 2012

גיל שלום,
    כמובן שהעונש לא נקבע מראש, שכן אחרת, לא היו מזמנים אותך לדיון, אלא היו שולחי לך את גזר הדין שנפסק בדואר.
    מטרת הדיון לאפשר לך להביע את עמדך, ובעיקר להשיב לסעיפי האישום - האם אתה מודה בכתב האישום, או כופר בו.
    גם אם אתה מודה, עדיין יתאפשר לך לטעון לעניין העונש ולומר את אשר על לבך, כמו גם לפרט נסיבות אשר לדעתך ראוי לשקול לצורך הקלה בעונשך.
    אם אתה כופר באשמה, יקבע דיון נוסף - דיון הוכחות, בו כל צד יציג את ראיותיו לעניין גרסתו.
    ע"פ ראיות אלו, יכריע בית המשפט את הדין לעניין הרשעה או הזיכוי.
    לידיעתך, במקרה שלך ניתן להבחין בין מקרה בו אתה קיבלת אישית ביד את הוראת איסור השימוש ברכב, לבין מקרה בו מישהו אחר קיבל אותו, ואולי לא ידעת על כך.
    השופטים מחוייבים לאפשר לך להביע דעתך, חלקם אף מקשיבים (-;
    ככל שתקצר, וככל שדבריך יהיו ענייניים, סביר שתזכה ליותר הקשבה ותשומת לב.
    כדאי לדעת שבשלב הטיענים לעונש תוכל להתייחס גם לנסיבות אישיות, נסיבות משפחתיות, כלכליות, רפואיות ואחרות, אשר לדעתך עשויים להשפיע על בית המשפט לבוא לקראתך ולהפחית מהעונש.
    בהצלחה.
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.