התייצבות לדיון בבית משפט - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 11:30, 1 בינואר 2013

שלום רב עו"ד דויטש זימנו אותי לדיון בבית משפט לתביעות קטנות בעקבות תאונה שהגיס שלי היה מעורב בה. יש לציין כי הרכב רשום על שמי, אך הוא ברשותו והוא היחיד שנוהג בו. האם עליי להתייצב בכל זאת בדיון? כיצד אני יכולה לערר כדי שיבטלו את הזימון שלי? במידה ולא אתייצב מה יהיו ההשלכות?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

14:41, 1 בינואר 2013

עדי שלום,
    מדברייך אני מניח שהתביעה הגיע ע"פ מספר הרכב בלבד, וכי לא הוחלפו פרטים במעמד האירוע.
    (אם הוחלפו פרטים, הרי שהיה צריך לתבוע את הנהג בפועל, ואין הגיון שאת תיתבעי רק מתוקף היותך הבעלים הרשום של הרכב)
    עקרונית, ניתן להסב את התביעה על שם הנהג בפועל, בכפוף ללקיחת אחריות מצידו, או בכפוף ליכולתך להוכיח את היות הרכב בחזקתו בעת האירוע.
    היות ושאלתך נוגעת יותר בתחום האזרחי\נזיקי - לעניין סדר הדין הפרוצדורלי kmurl ביצוע ההסבה כאמור בפועל - אמליץ לך לפנות בשאלה לפורום מתאים.
    בהצלחה.
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.