• 2 בינואר 2013

דוח על דיבור בסלולארי ללא דיבורית

שלום דודי.היום עמדתי בצומת ולאחר שהרמזור התחלף פניתי שמאלה בנתיב שחוצה את הצומת כלומר משמאלי התברר לי בדיעבד שהיתה ניידת לאחר כ10 שניות הניידת אותתה לי לעצור בצד והשוטר טען שראה אותי מדבר בטלפון.העובדות הן כאלו. השוטר לא היה בכיוון הנסיעה שלי בצומת אלה בנתיב החוצה אותו.2.מדובר בצומת גדול מאוד וזה אומר שהניידת הייתה כ50 מטר אלכסונית ממני ובשעה שזה קרה היתה שמש שמקשה על הראיה בגלל החלונות.3.הניידת עשתה פרסה בכדי להגיע אלי כלומר שהיא הייתה חייבת לאבד קשר עין לכמה שניות ובצומת כזה עוברים עשרות רכבים בשניה.לסיכום רציתי לדעת אם התנאים במקרה זה עומדים בקריטריונים של דוח על דיבור ללא דיבורית כי באמת לא דיברתי בטלפון .תודה מראש ליאב

2 בינואר 2013
  • מנהל הפורום עורך דין תעבורה דודי דויטש 2 בינואר 2013

דוח על דיבור בסלולארי ללא דיבורית

ליאב שלום,
    מובן שכל הפרטים שציינת רלוונטיים, ויתכן והם אכן עשויים להקשות על שוטר להבחין בך משתמש בטלפון.
    יתכן, אבל לא בהכרח במקרה שלך, ואם כן- עליך להוכיח זאת, וזה לא פשוט.
    גרסת שוטר אמינה על בית המשפט עד אשר תצליח להפריך אותה.
    בכדי לקבוע אם יש סיכוי כלשהו להתמודד עם טענת השוטר, יש ללמוד את כלל החומר ואת דוחות הפעולה ונסיבות האירוע.
    חשוב לדעת שלא בכל מקרה המאבק מוצדק, ולעיתים, הוא אינו מוצדק אף אם טענתך נכונה, שכן השאלה אינה 'מה היה באמת', אלא 'מה תוכל להוכיח'.
    ישנם מקרים שהמאבק אכן מוצדק, ובעיקר לצורך הצלת רשיון הנהיגה מפסילת רישוי בשל ריבוי נקודות.
    לעבירה זו 4 נקודות, המצטברות לנקודות הרשומות כבר נגדך מעבירות קודמות (אם יש כאלה).
    בהצלחה.
    www.traf.co.il

2 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?