• 28 בינואר 2013

יש לי משפט עוד 4 חודשים ואני עוזב את הארץ עוד חודש

לעו"ד שלום!
    יש לי משפט עוד 4 חודשים ואני עוזב את הארץ (לתמיד) עוד חודש.
    המשפט הוא על דיבור בסלולרי שלא בדיבורית מותקנת.
    אציין כי בדו"ח כתוב שעה מסויימת ואחרי שהגעתי הביתה קלטתי שהשעה היא שעתיים קדימה. כלומר טעות.
    טסתי לתדלק את הרכב בעיר אחרת לגמרי, כך שכרגע - הדו"ח מציג שעה שאינה יכולה להתקיים, כי יש לי חשבונית מתחנת הדלק שתדלקתי את מספר הרכב שבדו"ח.
    אני באמת שלא מתכנן לשלם אלפייה ולקבל נקודות, אפילו אם אני עוזב עוד חודש וזה כביכול "ממש לא מזיז לי".
    אני רוצה לדעת מה ניתן לעשות, כי הבנתי (תקן אותי אם אני טועה) שלכתוב מכתב לשופט ולהשפט בהעדרי זה כמו לשים על עצמי את חבל התלייה.
    האם ניתן לפתור את הנושא ולהציג את הממצאים שלי לאיזה גורם שיבינו שהדו"ח מוטעה/שקרי?
    האפשרות האחרונה בהחלט שאני ארצה לעשות זה לחזור ליומיים לארץ רק בשביל המשפט. זה טרטור לא יאומן.
    האמת, עכשיו אחרי חישוב כלכלי - עדיף לי לשלם אלפייה ולאכול 4 נקודות...
    זה יצא יותר זול מאשר טיסות לארץ הלוך-חזור (פעמיים אם לא יותר).
    השאלה האם אני יכול, עכשיו אחרי בקשה להשפט וקבלת תאריך משפט, לבוא ולטעון שאני חוזר בי מהכפירה/רצון להשפט ואני מוכן לשלם את הדו"ח? (*המקורי*... לא, חס וחלילה, שיחליטו לדחוף לי כפל קנס עכשיו).
    האם אופצייה של הסדר טיעון שכזה וללא נקודות גם אפשרי?
    הכוונה, אחרי שכבר קיבלתי תאריך למשפט...
    תודה!!!
    נ.ב - "משפט בהעדר" לא בא בחשבון -
    האם אין אפשרות מבלי להגיע לביהמ"ש? (וחוץ מ"בהעדר"?).
    כלומר, להגיע לתביעה מחר-מחרתיים ולהגיד שאני חוזר בי ושאין צורך במשפט עוד 4 חודשים כי אני מודה ואני מוכן לשלם?
    ובכלל, אם אני אכן בוחר בלהשפט בהעדר - למי אני כותב מכתב (ומתי?).
    ניתן לעשות את זה כבר עכשיו ולמסור את זה לביהמ"ש?
    אני מוכן לשלם את הקנס המקורי ולקבל על עצמי את הנקודות. אין לי ברירה (וזה הכי "חסכוני" לי).
    נ.ב.ב - ואם לא ניתן לדבר עם התביעה, כי כביכול "התיק לא אצלם" עד חודש לפני המשפט... עם מי לדבר?!
    אני מתכוון לכתוב מכתב לשופט שיצורף כביכול ביום המשפט ובו אפרט שאני עזבתי לחו"ל וברצוני לחזור בי מהכפירה (בעקבות העובדה שלא אגיע לארץ רק על מנת להוכיח את חפותי) ולשלם את הדו"ח המקורי.
    בקיצור, סליחה על האורך והבלבול שלי, אני פשוט אובד עצות... מה לעשות??
    תודה!!

28 בינואר 2013
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 28 בינואר 2013

שלום,
    אם תבחר להשפט בהיעדרך, הרי שלא הייתה כל סיבה לבקש להישפט, וברור שהיה עדיף לך לשלם את הקנס המקורי.
    כמובן שהפתרון האופטימלי עבורך הוא יצוג משפטי ע"י עו"ד, אשר יתייצב לדיון במקומך וכן סביר שיצמצם עבורך את הנזק העונשי, אולם מדובר בעלות כלכלית שאת כדאיותה עליך לשקול.
    עליך לשקול כמובן את הכדאיות הכלכלית.
    באפשרותך לפנות לתביעה בבקשה לקיים פגישה, בה תנסה לשכנע את התובע להקל בעונשך. אם תצליח, הרי שתוכלו לקבוע שההסדר יוצג לשופט בהיעדרך.
    חשוב לדעת שבכדי לשכנע את התביעה להתגמש יש להציג לה כשלים רלוונטיים בחומר הראיות המצדיקים את ההקלה המבוקשת.
    כ"כ, סביר שהתביעה בכלל לא תסכים להפגש עמך בתיק שעניינו דיבור בטלפון.
    אפשרות נוספת וריאלית יותר היא לנסות להדבר עם התביעה בבית המשפט, ממש בסמוך לדיון.
    בכל האפשרויות שפירטתי- הצלחתך ללא סיוע של עו"ד מוטלת בספק, אך אפשרית.
    בפגישה עם התביעה, אכן תוכל לנסות להגיע להסדר הכולל שינוי סעיף או סמל סעיף שמשמעותם הפרקטית היא - המנעות מהנקודות.
    עקרונית, נוטים בתי המשפט כמו גם התביעה שלא לאפשר לנאשמים שבחרו להשפט לשלם את הקנס המקורי, אולם הדבר עדיין אפשרי.
    משפט שכבר נקבע לא ניתן לביטול.
    בצידו האחורי של הדוח מופיעות הוראות לגבי שפיטה בהיעדר, אולם במקרה זה כמובן שתספוג גם את הנקודות.
    בהצלחה.

28 בינואר 2013
  • 28 בינואר 2013

אחי .. פשוט תשלח להם מכתב שאתה עוזב את הארץ אין לך מה כלכך לעשות..

28 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?