• 28 בינואר 2013

  עיקוב רישיון נהיגה

  היי
  נהג נסע ברכב שיש לו ביטוח מקיף הנהג שילם את אגרת הרישיון שלו קיבל רישיון זמני אבל לא קיבל את הרישיון פיזי עקב חובות בהוצאה לפועל.. ע'פ המשטרה כלומר במסוף המשטרתי על ידי ת.ז יש לו רישיון נהיגה בפועל הרישיון לא נמצא אצלו.. במקרה של תאונת דרכים וכאשר יש ביטוח מקיף האם הביטוח תקף?

  28 בינואר 2013
 • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 4 בפברואר 2013

  עיקוב רישיון נהיגה

  היי
  נהג נסע ברכב שיש לו ביטוח מקיף הנהג שילם את אגרת הרישיון שלו קיבל רישיון זמני אבל לא קיבל את הרישיון פיזי עקב חובות בהוצאה לפועל.. ע'פ המשטרה

  כלומר במסוף המשטרתי על ידי ת.ז יש לו רישיון נהיגה בפועל הרישיון לא נמצא אצלו.. במקרה של תאונת דרכים וכאשר יש ביטוח מקיף האם הביטוח תקף?
  יואל

  יואל שלום,
  לא ברור למה כוונתך בכך ש'לא קיבל את הרשיון פיזי'?! גם רשיון זמני הוא 'פיזי', והינו רשיון תקף לכל דבר ועניין, גם אם לפרק זמן קצר יחסית.
  לאחר פקיעתו, הרי שהנהיגה היא ללא רשיון בתוקף, תהא הסיבה אשר תהא, ולנהיגה לאחר מועד הפקיעה ישנן השלכות חוקיות רבות ומגוונות.

  אף אחד לא אוהב להוציא כסף, וחברות הביטוח אינן יוצאות מן הכלל.
  טרם שתשלם, בודקת חברת הביטוח כל אפשרות מילוט מאחריותה ע"פ הפוליסה.
  במקרים כפי שפרטת, נוטב חברת הביטוח לגלות את ביטול הרשיון ולטעון שהפוליסה אינה חלה על נהג ללא רשיון בתוקף.

  בכל מקרה, מומלץ מאד שלא לנהוג ללא רשיון בתוקף בכיס, שכן זהו מתכון לבעיות קשות.

  בהצלחה.

  4 בפברואר 2013
  • 4 בפברואר 2013

   עיקוב רישיון נהיגה

   היי אני לא מבין איך אי אפשר לעשות כלום, הרי הוא שילם את האגרה וקיבל רישיון זמני במשטרה רואים שהתוקף של הרישיון שלו זה עד 2019 יחד עם זאת יש חוק ביטוח ככה שמעתי שאם ב 24 חודשים אחרונים שלפני הנהיגה היה רישיון בתוקף אז הביטוח מכסה במקרה הזה הרישיון הזמני עדיין לא עבר ממנו 24 חודשים האם זה בסדר והביטוח יכסה? תודה מראש

   4 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?