• 23 בפברואר 2013

שלילה מנהלתית בעקבות נסיעה במהירות גבוהה

שלום, קיבלתי שלילה מנהלתית משוטר שישב בניידת סמויה עקב נהיגה במהירות מעל המותר (לטענת השוטר - כביש של 90 קמ"ש נסעתי על 145 - 140 לאחר הפחתה).
    הרשיון נלקח ממני ועלי להתייצב מחר לשימוע ובעוד 8 חודשים יש לי משפט בבית דין לענייני תעבורה.
    חשוב לציין שיש לי רשיון כ-8 שנים וזו הפעם ראשונה שאני נעצר ומואשם בגין עבירה כל שהיא (השוטר טען שזה ייזקף לזכותי).
    הוא מסר לי רשיון זמני ל-24 שעות עד למועד השימוע.
    כמו כן מותקנת לי מצלמת DVR ברכב (ללא GPS) במידה וזה יכול לעזור.

כמה עובדות :
    השוטר היה לבד
    ירה בעזרת ממל"ז "אולטרה לייט"
    המרחק שהוא טען שהוא "לזר" עלי הוא כ-283 מ'
    נעצרתי על ידי השוטר לאחר קטע כביש מעוקל באופן משמעותי.

עם יד הלב אני חייב לציין שזו פעם ראשונה שנסעתי על הכביש הזה והרחקתי עם הרכב שלי (רכב שבבעלותי פחות משנה) מאיזור המגורים שלי ולא הרגשתי את המהירות (אם אכן זו היתה המהירות). כשהשוטר הורה לי לעצור הייתי בהלם כי חשבתי שאני נוסע במהירות סטנדרטית.

אני מעוניין לדעת איך לקבל את הסיטואציה ואיך להתמודד איתה - מחר בשימוע, ובהמשך במשפט.
    אני מבין שכל דבר שאני אגיד או אמרתי עשוי לשמש כנגדי במהלך כל התהליך ולכן נזהרתי בלשוני (והאמת שפשוט נכנסתי לשוק והמילים נעתקו מפי).

האם יש צורך בעורך דין במצב הזה ?
    מה הסיכויים ובאיזה אופן אוכל לצאת מכל הסיטואציה הזאת עם "נזק" מינימלי ?

תודה רבה לעוזרים.
    שבת שלום.

23 בפברואר 2013
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 26 בפברואר 2013

שלילה מנהלתית בעקבות נסיעה במהירות גבוהה

שלום,
    לעניין הפסילה המנהלית התשובה כבר אינה רלוונטית.
    לעניין הדיון בתיק העיקרי- יש לראות התיק, ללמוד את כלל החומר והראיות ולגבש עמדה לעניין ההגנה הראויה, המשתנה מתיק לתיק.
    עקרונית אינך מחייב בייצוג משפטי, אלא אם התביעה תדרוש עונש מאסר על תנאי.
    גם אם אינך מחוייב בייצוג משפטי, הרי שהופעה לדיון ללא עו"ד עשויה במשרה הטוב להשתקף בהיקף הענישה, ולעיתים עשויה אף להוות את ההבדל בין הרשעה לזיכוי.
    אתה מוזמן ליצור קשר טלפוני ואנסה לסייע לך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניך.
    בהצלחה

26 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?