החזקת פלאפון בנהיגה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • שלום

נשלח ע"ישלום 17:37, 4 במרץ 2013

שלום לכם... תיאור העבירה כביכול: נסעתי בכביש 4 מצפון לדרום לקראת הרמזור נוצר עומס בגלל הרמזור, במהירות של 30 רמש בערך ולקראת עצירה הרמתי את הפלאפון שהיה על המושב לידי על מנת לראות את השעה ומיד הנחתי אותו בצד למזלי הטוב בדיוק בזמן הזה נסעה לידי ניידת סמויה לבנה ובסמוך לרמזור צפצף לי וסימן לי לעצור אחרי הצומת... עצרתי הוא ניגש ואמר לי שדיברתי בטלפון הסברתי לו שרק הרמתי לראות את השעה הוא טוען וכך כתב שלאורך הכביש לפני העומס הוא נסע לידי וראה כי הרמתי את הפלאפון והחזקתי אותו קרוב להגה דבר שהוא שיקרי מכיוון הוסיף שהתחלף האור לירוק והמשכנו לנסוע שבידי הטלפון שזה עוד יותר שיקרי לידו ישב צעיר כנראה מתלמד ששתק לאורך כל השיחה שלי.. השוטר היה כאילו האגו שלו נפגע ואם חלקתי על דבריו אזי בטח שאתן לך דוח וגם ישמח לבוא למשפט...הראתי לו את פירוט השיחות וניסיתי לדבר איתו בהיגיון שום דבר לא צלח הוא היה כאילו אחוז דיבוק לתת את הקנס כנראה בשביל להראות לצעיר שלא מוותרים אם מישהו יוכל לייעץ לי בנושא אודה לו מאוד

השב
  • 18:31, 4 במרץ 2013

גם אם נצא מנק' הנחה שכל דבריך הנם אמת לאמיתה ואין זולתם, הנך מודה בדבר העברה.
    קרא היטב את התקנה:
    28. (א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה.
    (ב) (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב –
    (א) לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;
    (ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);
    (2) בתקנת משנה זו –

"דיבורית" - התקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו;

"טלפון" - מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג.

אחזת בנייד - עברת עברה(גם לשניה אחת).

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

00:21, 5 במרץ 2013

שלום רב,
    החוק אינו אוסר על 'דיבור' בטלפון, כי אם 'שימוש' ו-'אחיזה בטלפון', ולכל מטרה, גם כשעון.
    ע"פ הודאתך, הרי שעברת את העבירה.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.