• 31 במאי 2013

נהיגה בשכרות

שלום עו"ד דויטש
    נתפסתי על נהיגה בשכרות מדדו 350 במכשיר הינשוף.כמו כן לא הביאו לי העתק של דברי הנהג.
    מה הסיכוי לקבל עונש מופחת?! אציין ברשותך שאין לי שום עבירת תנועה ויש לי 11 שנים רישיון נהיגה.
    אודה לתשובתך

31 במאי 2013
  • מנהל הפורום עורך דין תעבורה דודי דויטש 1 ביוני 2013

נהיגה בשכרות

שלום אלון,
    עבירת הנהיגה בשכרות הינה מהחמורות שבעבירות התעבורה.
    החוק קובע שנתיים שלילת רישיון (עונש מינימום) לנהג הנמצא נוהג בשכרות (290 ומעלה), זאת לצד רכיבי ענישה נוספים, ובהם- קנס כספי, שלילה מותנית, התחייבות כספית ועוד... , ומדיניות הענישה של המשטרה, של התביעה ושל בתי המשפט הולכת ומחמירה.
    במקרים מסויימים עמדת התביעה כוללת גם עונשי מאסר על תנאי, עבודות שירות, ובמקרים קיצוניים אף מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.
    חשוב לדעת שכל עונש העולה על 12 חודשי פסילה מחייב אותך בהוצאת רשיון מחדש, כולל מבחן עיוני ומעשי (תיאוריה וטסט).
    מבחינת החוק, עברך התעבורתי התקין אינו מהווה עילה להפחתת העונש.
    הפחתת העונש ניתן להשיג רק באמצעות ניהול נכון ומקצועי של התיק מול כל גורמי המערכת, ובמקרים מסויימים ניתן להפחית מהעונש כאמור, עד כדי זיכוי.
    למרות שלא אחת אנחנו מצליחים לזכות את הנאשם, או לסגור את התיק, עדיין מדובר במיעוטם של התיקים.
    לרוב, עונש הפסילה נע בין חודשים בודדים לשנתיים, ואף למעלה מכך.
    הפחתה בעונש ניתן להשיג בעיקר באמצעות חשיפת כשלים בחומר הראיות, או באמצעות ניהול הוכחות, ולשם כך דרוש עו"ד הבקיא בתחום התעבורה בכלל ובתחום תיקי השכרות בפרט.
    לאור מדיניות ההחמרה כאמור, חשוב מאד שלא לפעול ללא הנחיית עו"ד המתמחה בתחום.
    אתה מוזמן לפנות אלי ואכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניך.
    בהצלחה

1 ביוני 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?