• 29 ביוני 2013

הזמנה לדיון בבית משפט לתעבורה

שלום,
    לפני שנה וחצי עברתי תאונת דרכים שבה נפגעתי ככל הנראה באשמתי (אי מתן זכות קדימה בצומת), וגם זימנו אותי למשטרה למסור עדות.

כיום אני חייל בשירות חובה ולפני כשבועיים וחצי בזמן שהייתי בשמירות בבסיס קיבלתי טלפון מהשוטר של היישוב שבו אני גר, והודיע לי שיש נגדי ״צו הבאה״ ושנמסר מבית משפט לתעבורה, ועליי לשלם 1500 שקל או שאצטרך להגיע למעצר.
    הסברתי לו שאני חייל באמצע שמירות ואין לי שום דרך לבוא ולשלם ושאף אחד לא דיבר איתי ולא הודיע לי כלום לפני. הוא חזר אליי אחרי זה ואמר שבגלל שאני חייל אני לא אצטרך לשלם, והוא רק הביא לי את המספר תיק ודיון, ואת המועד.

הייתי שמח לקבל קצת הסבר על התהליך, אני לא הבנתי בכלל מה זה צו הבאה ומה פשר עניין התשלום, והאם ניתן להשיג פרטים של כתב האישום אם יש? הבנתי שהייתי צריך לקבל את זה בדואר אבל לא קיבלתי כלום...

29 ביוני 2013
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 1 ביולי 2013

הזמנה לדיון בבית משפט לתעבורה

רון בוקר טוב,
    על פי תאור המקרה, נראה כי הוגש נגדך כתב אישום בבית המשפט לתעבורה באשר לתאונת הדרכים שארעה.
    צו הבאה מוצא כנגד נאשם כאשר הוא זומן כדין לדיון המשפטי בעניינו, ולא התייצב.
    למרות טענתך כי לא קיבלת כלום בדואר, אין זה אומר כי לא נשלח אליך זימון. ייתכן שהזימון נשלח בדואר רשום, ולא נדרש על ידך, במקרה כזה, ייחשב הזימון כדין.
    כמו כן, את צו ההבאה מוסמך לבטל בית המשפט שהטיל אותו, לכן אמליץ לך לבדוק האם אכן צו ההבאה תלוי ועומד נגדך, אם כן, יש להגיש בקשה לביטולו.
    עוד אוסיף, כי בידך לקבל עותק מכתב האישום במזכירות בית המשפט בו מתנהל משפטך (בהצגת תעודת זהות כמובן).
    אתה מוזמן ליצור עמי קשר, אכוון אותך, ללא עלות, לעניין האפשרויות העומדות לפניך.

בהצלחה

1 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?