• 2 ביולי 2013

בקשה להסבת דוחות ונקודות על שם הנהג ולא בעל הרכב - לאחר ששולמו הדוחות

דודי שלום,
    אמנם אני לא מוכן להתייאש ממערכת הביורקטית של דיני התעבורה, אבל מוצא את עצמי נלחם בתחנות רוח. בשנת 2006-7 ביצעתי שתי עבירות מהירות בזמן שנהגתי ברכב הרשום על שם אשתי שהינה נהגת זהירה. לתומי מכיוון שהנושא היה חדש לי, כאשר התקבלו הקנסות לתשלום, לא חשבתי הרבה ופשוט שילמתי אותם כיוון שידעתי שאכן צולמתי במקום העבירות. לא הייתי מודע לכך שעבירות אלו צוברות נקודות ובשנת 2008 הופתעה אשתי לגלות זימון לקורס נהיגה מונעת עבורה!
    מאז אני בתכתובת ושיחות טלפוניות רבות מול המשטרה ומשרד התחבורה/רישוי, בבקשה להסב את הדוחות והנקודות על שמי על מנת שאני כנהג העבריין אלך לקורס ולא אשתי שהיא כאמור נהגת זהירה ואין כל היגיון וסיבה שתעבור קורס כזה. בשתי הרשויות משיבים פני ריקם בטענה שהייתי צריך לבקש להסב את הדוחות בטרם שילמתי - שכן עצם ביצוע התשלום משמעו הודעה באשמה ויש לה תוקף של פסק-דין. האם ישנה דרך לפנות לבית המשפט (ואיזה מהם) באופן עצמי (אין לי כסף לתשלום לעורכי דין) ולבקש לערער על הקביעה הקפקאית הזו?
    תודה,
    טל אור
    054-7706688

2 ביולי 2013
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 2 ביולי 2013

בקשה להסבת דוחות ונקודות על שם הנהג ולא בעל הרכב - לאחר ששולמו הדוחות

טל שלום,
    המדובר בדוחות ששולמו, ותשלום הדוח כמוהו כהודאה באשמה.
    יתרה מזאת, המדובר בדוחות משנת 2006-2007, דבר המקשה עוד יותר על ביטול הדוחות כאמור.
    לאור האמור, הרי שהסיכויים להסבת הדוחות על שמך הינם קלושים, שכן עפ"י החוק עומדים לרשותך 30 ימים להסבת הדוח על שמך ו90 ימים להגשת בקשה להישפט מקבלת הדו"ח.
    הרציונאל העומד מאחורי החוק הוא סופיות הדיון.
    עם זאת ולאור שאלתך, הרי שיש בידך לפעול כדלהלן;
    מדבריך אני למד כי משטרת ישראל דחתה את בקשתך להסבת הדוחות, ומשכך עליך לפנות בכתב לבית משפט לתעבורה (בית המשפט המתאים הינו לפי מקום ביצוע העבירה) בבקשה להארכת מועד להישפט, אם בקשתך תתקבל, הרי שתוכל להסב את שני הדוחות על שמך.
    בהצלחה

2 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?