open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 11 ביולי 2013

            מלווה

            שלום
            האם מלווה לנהג חדש יכול לשבת במושב האחורי ? או חייב לשבת במושב הקדמי שליד הנהג !

            11 ביולי 2013
          • 14 ביולי 2013

            מלווה

            היי ארז,
            את כל התשובות לגבי תקופת הרישיון והמלווה ניתן למצוא כאן: http://rsa-starter.org.il/Web/He/DrivingLicense/QA/Default.aspx

            דרך צלחה ;)

            14 ביולי 2013
          • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 11 ביולי 2013

            מלווה

            ארז שלום רב
            סעיף 12 א1(ב) לפקודת התעבורה קובע כי נהג חדש (3 חודשים מקבלת רישיון הנהיגה) מחוייב במלווה "במושב לצידו".
            כמו כן, סעיף 12א2 קובע כי נהג חדש (שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו תקופת הליווי של 3 החודשים כאמור) אינו רשאי להסיע שני נוסעים, אלא אם כן יושב "לידו" מי שכשיר להיות מלווה.
            לפיכך, בסיטואציה הראשונה - על המלווה לשבת במושב הקדמי לצד הנהג.
            בסיטואציה השניה - ישנה פסיקה לכאן ולכאן. ישנם שופטים הנותנים לביטוי "לידו" פרשנות רחבה דיה לכלול גם את המושבים האחוריים.
            עם זאת אציין, כי לאחרונה בעפ"ת 24455-01-10 קבע ביהמש המחוזי, כי מיקומו של מלווה בעניין סעיף 12א2 הוא במושב הקדמי של הנהג.
            לאור האמור, על אף הפסיקות השונות, אמליץ למלווה לשבת במושב הקדמי, שכן הרציונאל, גם עפ"י הפסיקה, שבמושב הקדמי יכול המלווה לפקח ולהשפיע על נהיגתו של הנהג ומהירות נסיעתו.


            11 ביולי 2013
            • 13 ביולי 2013

              מלווה

              לפי תיקון החוק החדש אשר נכנס לתקפו ב-1.7, במקום "יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה" יבוא "יושב, במושב שלצדו, מלווה".
              כך שגם פרצה זו נסתמה.

              13 ביולי 2013
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form