זימון למשפט עבירת מהירות נהג צעיר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 22:11, 12 באוגוסט 2013

  שלום לכם, הבן שלי קיבל זימון למשפט לאחר שנהג ברכב שלי (רכב חברה) וניתפס במצלמת מהירות (121קמ"ש במקום 80 קמ"ש) , אני צריך להעביר את הדוח על שמו, הוא נהג צעיר עם ותק של פחות משנה, מהי הענישה במקרה כזה? מה הן האפשרויות שלו במקרה כזה? תודה על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  22:54, 12 באוגוסט 2013

  אורי שלום,
  ראשית, אבקש להדגיש כי לא בלבד שבנך 'נהג צעיר'(למטה מגיל 24), כפי שציינת, אלא שהוא 'נהג חדש'(בעל רשיון פחות משנתיים), ולפיכך, הרי שאם יורשע בעבירה כאמור יאלץ לעבור מחדש את המבחן התיאורטי (מבחן תיאוריה) וכן תוטל עליו סנקציה נוספת מטעם משרד הרישוי - תקופת ה'נהג חדש' שלו תחל מחדש למשך שנתיים נוספות.
  שתי הסנקציות כאמור הינן בנוסף לכל רכיבי הענישה אשר יוטלו עליו מטעם בית המשפט בגין העבירה.
  היה ובית המשפט יטיל עליו עונש פסילה העולה על שלושה חודשים, הרי שהוא יאלץ לעבור מחדש גם את המבחן המעשי (טסט).
  ע"פ הנתונים שפירטת, נראה כי ישנן מס' אפשרויות לצמצום ומזעור הנזק, ואולי אף באופן משמעותי. מובן כי לשם כך יש ללמוד נתונים נוספים.
  אתה מוזמן לפנות אלי באופן פרטי ואשמח לכוון אותך לעניין האפשרויות העומדות בפניך.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 15:54, 19 באוגוסט 2013

  שלום, קרה למכר שלי דבר דומה ששוטר עצר אותו על מהירות מופרזת למרות שלא נהג במהירות מופרזת בעזרת עו"ד הצלחנו לגלות שהשוטר שמדד את המהירות עבר על הנהלים בכך שהחזיק את מד המהירות ביד ולא על חצובה כמו שהיה צריך (למרחק שהוא מדד את המהירות) ככה שאם בנך לא נהג באמת במהירות של 121 קמ"ש הייתי מציע לבדוק זאת עם עורך דין טוב או אפילו בעצמך, בהצלחה

  תגובה
 • 11:24, 26 באוגוסט 2013

  חייב לציין שהעורך דין שזיכה אותי ממקרה זה היה עו"ד אברהם ג'אן שחשב על פתרון זה ועבר איתי את כל הדרך עד הזיכוי באדיבות ומקצועיות מתמדת!

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.