לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורי

זימון למשפט עבירת מהירות נהג צעיר

שלום לכם, הבן שלי קיבל זימון למשפט לאחר שנהג ברכב שלי (רכב חברה) וניתפס במצלמת מהירות (121קמ"ש במקום 80 קמ"ש) , אני צריך להעביר את הדוח על שמו, הוא נהג צעיר עם ותק של פחות משנה, מהי הענישה במקרה כזה? מה הן האפשרויות שלו במקרה כזה? תודה על התשובה

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

אורי שלום, ראשית, אבקש להדגיש כי לא בלבד שבנך 'נהג צעיר'(למטה מגיל 24), כפי שציינת, אלא שהוא 'נהג חדש'(בעל רשיון פחות משנתיים), ולפיכך, הרי שאם יורשע בעבירה כאמור יאלץ לעבור מחדש את המבחן התיאורטי (מבחן תיאוריה) וכן תוטל עליו סנקציה נוספת מטעם משרד הרישוי - תקופת ה'נהג חדש' שלו תחל מחדש למשך שנתיים נוספות. שתי הסנקציות כאמור הינן בנוסף לכל רכיבי הענישה אשר יוטלו עליו מטעם בית המשפט בגין העבירה. היה ובית המשפט יטיל עליו עונש פסילה העולה על שלושה חודשים, הרי שהוא יאלץ לעבור מחדש גם את המבחן המעשי (טסט). ע"פ הנתונים שפירטת, נראה כי ישנן מס' אפשרויות לצמצום ומזעור הנזק, ואולי אף באופן משמעותי. מובן כי לשם כך יש ללמוד נתונים נוספים. אתה מוזמן לפנות אלי באופן פרטי ואשמח לכוון אותך לעניין האפשרויות העומדות בפניך. בהצלחה.

דוד לוין

שלום, קרה למכר שלי דבר דומה ששוטר עצר אותו על מהירות מופרזת למרות שלא נהג במהירות מופרזת בעזרת עו"ד הצלחנו לגלות שהשוטר שמדד את המהירות עבר על הנהלים בכך שהחזיק את מד המהירות ביד ולא על חצובה כמו שהיה צריך (למרחק שהוא מדד את המהירות) ככה שאם בנך לא נהג באמת במהירות של 121 קמ"ש הייתי מציע לבדוק זאת עם עורך דין טוב או אפילו בעצמך, בהצלחה

דוד לוין

חייב לציין שהעורך דין שזיכה אותי ממקרה זה היה עו"ד אברהם ג'אן שחשב על פתרון זה ועבר איתי את כל הדרך עד הזיכוי באדיבות ומקצועיות מתמדת!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה