לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אישה

תאונת פגע וברח

אתמול נסעתי באחד מרחובות חיפה, כאשר באתי מהפניה שמאלה בירידה הנתיב מתפצל לישר ושמאלה. ניסיתי להשתלב בנתיב הימני שנוסע ישר ולאחר מכן יש רמזור.ועל כן אותתי ימינה והמתנתי בסבלנות כדי להשתלב עם התנועה. בשלב הזה כל הרכבים בנתיב הימני עמדו ולא נסעו. בנתיב הימני ממול הרכב שלי הייתה משאית ומאחריה רכב פרטי. כאשר החלו לנסוע שמעתי רעש של מכה בצד הימני של הרכב שלי. כאשר יצאתי מהרכב שלי הנהג המשיך בנסיעתו והיו הרבה אנשים שנכחו בעת המקרה צעקו לעבר המשאית שתעצור. המכה ברכב בצד הימין שלו גרם לפגוש לצאת ממקומו והפנס כולו מתנדנד ומכסה המנוע נשבר ונעקם. לקחתי פרטים של עד ראיה אחד. טלפנתי למשטרה והם לא הגיעו גם לאחר שעה שהמתנתי לבואם,ולאחר 3 שיחות שנהלתי עמם ונאמר שיגיעו עוד מס דקות. מאחר ואהייתי עם ילדה ברכב ובשמש קופחת והילדה עם צרכים מיוחדים (שהייתה חייבת לקבל טיפול מיוחד )לא יכולתי לחכות יותר ונסעתי ממקום האירוע. לאורך הכביש הייתה מצלמה ולאחר 2 דקות מקרות המקרה טילפנתי למשטרה וביקשתי שיאטרו את הרכב, האם יש אפשרות דרך מצלמה למצוא את הנוסע שגרם לתאונה ופגע בי וברח? יש ברשותי ביטוח מקיף אך מה עליי וכיצד האם עליי לתת עדות במשטרה? וכיצד לפעול מול חברת הביטוח? יש אפשרות לבקש תעוד ממצלמות התנועה? אודה על הכוונה וייעוץ תודה מראש.

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

שלום רב, ראשית עליך לגשת למשטרת ישראל ולדווח על התאונה. מדבריך אני מסיק כי המצלמה הממוקמת בכביש הינה מצלמת מהירות, וככזו אינה מתעדת באופן שוטף את המתרחש בכביש, אלא אך את הרכבים העוברים את המהירות המותרת. כמו כן, ציינת כי לקחת פרטים מעדי ראיה במקום, בדקי האם מצויים בידם פרטי הרכב הפוגע. אם תצליחי להשיג את פרטי הרכב של הנהג הפוגע, מסרי את הפרטים למשטרה על מנת שיזמנו אותו לחקירה. באשר לחברת הביטוח עליך לדווח על התאונה לצורך תיקון הנזק, אך בהעדר פרטיו של הנהג, תחויבי ככל הנראה בעלות של ההשתתפות העצמית. בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה