הזמנה לבית דין לתעבורה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 00:49, 30 באוגוסט 2013

  שלום , הוגש נגדי כתב אישום בבית משפט לתעבורה על כך שלפני כשנה 1.לא שמרתי מרחק (עבירה על תקנה 49 (א). 2.נהיגה בחוסר זהירות תקנה 21(ג) 3.אי מסירת פרטים תקנה 144 (א)וסעיף 38(1) לפקודה. הוזמנתי לתת עדות במשטרה וטענתי ששמרתי מרחק של כ2-3 מטרים מהרכב שלפניי ונסעתי להערכתי כ20-30 קמ"ש .לא פגעתי ברכב של הנוסעת הייתי מאוד קרוב אליה, היא טוענת לפגיעה ברכבה וברשותה תעודה רפואית הנוסעת שנסעה לפניי האטה את מהירותה כ 20 מטרים מהרמזור שהיה ירוק ונסעה לאט על מנת שהרמזור התחלף לאדום כדי שתוכל להוריד את הנוסע שהיה לידה (מתברר שזה אחיה).מכיוון שמבחינתי לא היה אירוע של תאונה לא נתתי פרטים למתלוננת. אודה לתשובתך מה עליי לעשות? הערה-יש לי בטוח מקיף לרכב עם הגנה משפטית ,האם צריך לפנות לביטוח ? אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  16:00, 1 בספטמבר 2013

  מאיר שלום,
  העבירות שבהן אתה מואשם, אי שמירת מרחק וחוסר זהירות, אינן מחייבות פסילה.
  אולם העבירה של אי מסירת פרטים, בניגוד לתקנה 144, מקימה חובת פסילה בת 3 חודשים.
  החוק קובע כי גם אם מבחינתך (האישית - סובייקטיבית) לא אירע דבר ולא מדובר כלל באירוע תאונתי, עליך להשאיר פרטים למתלוננת, שכן על פי דעתה (האישית) אכן אירע אירוע תאונתי והיא זכאית לקבל את הפרטים שלך.
  באשר לחברת הביטוח, בכל מקרה עליך לפנות לביטוח ולדווח על האירוע.
  באשר להגנה המשפטית לה אתה זכאי במסגרת הביטוח המקיף, זה תלוי אילו אפשרויות הביטוח מעמיד לרשותך. צור עמי קשר ואכוון אותך ללא עלות באשר לאפשרויות העומדות בפניך.

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.