• 11 בספטמבר 2013

עבירת מהירות: מצלמה

עו"ד דויטש שלום,

אשמח להכוונה בעניין הבא:
    נתקבלה היום במשרדי החברה שלי הודעת קנס שהופקה ע"י מצלמה. ההודעה הופקה חמישה חודשים לאחר ביצוע העבירה. המיקום שמצויין בקנס הוא: "ב 2 ק"מ 39.6 מדרום".

יש לי מספר שאלות:

1. על מנת שאוכל להתייחס עניינית אני צריך להבין היכן זה קרה, ומהמיקום לא ברור לי. כיצד אוכל להבין במה מדובר? למי עלי לפנות?
    2. האם לגיטימי להפיק הודעת קנס כמעט חצי שנה אחרי, שזהו פרק זמן בו לכל הדעות הנהג לא בהכרח יכול עוד לזכור היכן הוא היה/מה הוא
    עשה ולנתח את הסיטואציה בצורה שתאפשר לו להתמודד עם ההאשמות בצורה הוגנת?
    3. הקנס כרגע עומד על 3000 ש"ח, אך הבנתי שאין זה מכוון אלי שכן מדובר בדו"ח תאגיד, וברגע בו יוסב אליי הסכום יפחת. האם זה נכון? היכן אוכל למצוא מה הסכומים הקבועים בחוק לעבירות מהירות?

תודה מראש.

11 בספטמבר 2013
  • 12 בספטמבר 2013

1. מיקום מצלמה - כביש מס' 2, ב-ק"מ ה-39.6 מכיוון דרום(ככל הנראה מדובר על המצלמה ע"י אולגה).
    2. ע"פ חוק(סעיף 225א לחסד"פ) חלה התיישנות על דו"ח מצלמה בחלוף 4 ח' מיום העברה, 6 ח' לרכב חדש ורכב מיוחד שקבעה רשות הרישוי ו-עד שנה לרכב בהחכר(ליסינג).
    3. הסבת דו"ח ע"ש אדם פרטי תקטין את הקנס פי 4 ל-750 ש"ח אך יתווספו לכך 8 נק'. תשלום הקנס המקורי אינו מלווה בניקוד.
    חוברת נוסחי אישום(חנ"א) - http://www.oryarok.org.il/webfiles/fck/file/hana_2011.pdf
    על כל ברור ניתן לפנות למפנ"א(מרכז פניות נהגים ארצי) ת.ד. 120 פ"ת. יש לצרף צילום מהדו"ח.

12 בספטמבר 2013
    • 12 בספטמבר 2013

עמית שלום ותודה על תשובתך.
      לגבי סעיפים 2 ו-3: קיבלתי. תודה.
      באשר לסעיף 1: אם סופרים מתחילתו של כביש 2 במחלף קיבוץ גלויות בדרום, הק"מ ה39.6 מדרום נופל במחלף נתניה צפון. אין במיקום זה כל מצלמה סטטית, בין אם אמיתית או מצלמת דמה. על כן, על מנת שאוכל להתייחס לדו"ח אני צריך להבין באמת לא רק לשער היכן הצילום קרה והאם גם אולי היתה זו מצלמה ניידת. מי יוכל לספק לי התשובה הזו? אני רוצה להאמין שכמינימום ניתנת לנהג הזכות לדעת בדיוק היכן צולם עובר את העבירה. האם וכיצד אוכל לקבל את התמונות שצילמה המצלמה?

תודה מראש.

אדי

12 בספטמבר 2013
      • 12 בספטמבר 2013

צודק.
        מצלמת ה-א3(גאטסו) היא בק"מ ה-55 לערך, לכן ככל הנראה הרכב צולם ע"י מולטונובה המותקנת בניידת.
        כפי שכתבתי לעיל, כל פניה וברור יש לעשות מול מפנ"א.

12 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?