לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
עודד

שאלה לעיניין עבירת קיפוח זכות

שלום, השאלה שלי היא שאלה של הבנה, אשמח אם תוכל להסביר . נסעתי מדרום לצפון מצומת חולון למחלף קיבוץ גלויות יש שם 3 נתיבים (אם לא עולים על הגשר) בשעות הבוקר כל הנתיבים עמוסים מצומת חולון היתה משאית תקועה בנתיב האמצעי וניידת בשוליים ולכן עברתי את המשאית מצד שמאל . לאחר הפניה לכביש 3780 ניסיתי לעבור מהנתיב האמצעי לנתיב הימני שהיה פקוק גם הוא . (יש לציין שהפקק לפניה ימינה למחלף קיבוץ גלויות החל עוד בצומת חולון הן בגלל המשאית והניידת והן בגלל עומס תנועה של הבוקר אך הנתיב שם מסומן עם חץ ישר ולא פניה ימינה) מאחורי היתה ניידת שצפרה אז חשבתי שאני מפריעה לה לנסוע (יותר נכון לומר להמשיך לזחול 5 קמש) אז התקדמתי עוד קצת כ 150-200 מטר לפני הצומת (איפה שמסומן על הכביש שהנתיב הנ"ל הוא מיועד לפניה ימינה שם היה רווח גדול יותר בין המכוניות. ואז הגיע הניידת לצידי וביקשה שאחרי הפניה ימינה אעמוד בצד. ואז השוטר הגיע אלי וכששאלתי מה הבעיה הוא ענה שאני הכי מכוער שיש (וחזר על זה מספר פעמים) וביקש רשיון והלך לניידת שלו וכשחזר שאל את הכתובת מגורים ואמר שישלח לי הדוח בדואר וכששאלתי מה היא העבירה הוא אמר קיפוח זכות עכשיו השאלות שלי הם 1.מאיפה היתי אמור לעמוד בנתיב הימני ? מצומת חולון אבל יש פניה לפניה שלא רלוונטית אלי ? אחרי הצומת ניסיתי אך השוטר צפר לי או איפה שבכביש עצמו מסומן שמפה הנתיב הוא לפניה ימינה ? 2.אם אני קיפחתי את הזכות והשוטר עשה את אותו הדבר האם זה לא אותו עבירה ? (כי הוא יכל לבקש ממני להמשיך ישר לעצור שם בצד וכו' אבל הוא המשיך גם הוא באותו הדרך שאני נסעתי (על איילון ) אשמח להבין את נקודות אלה , תודה עודד.

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

עודד שלום, מדבריך איני מבין מהיכן הגעת ומדוע לא פנית ימינה לפני שעקפת את המשאית. על מנת לבחון את המקרה לאשורו עליי לבחון את נסיבות הדו"ח, כפי שרשם השוטר וכן לאמוד את תגובתך. יצוין כי העבירה של קיפוח זכות הינה עבירה של אחריות קפידה והחוק אינו מפרט את ההגנות. אם בידך להוכיח כי אכן באותו המועד משאית חסמה את הנתיב האמצעי ובלית ברירה נכנסת לנתיב, אזי יש בידך טענת הגנה טובה. לפיכך יש לבחון את נסיבות הדו"ח ואת תגובתך. צור עמי קשר ואכוון אותך ללא עלות. בהצלחה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה