תקנה 83 א' ב' ג - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 09:35, 5 באוקטובר 2013

  קיבלתי דוח על כך שהסעתי ילד בן 6 שלא היה בכיסא מתאים (ללא כיסא עדיין חגור) בדוח מצויין כי הילד היה ישוב במושב האחורי בין 2 מבוגרים כאשר הוא לא נמצא במושב האחורי ללא מושב בטיחותי, הדוח שקיבלתי הוא על בס"ך של 750 ש"ח השאלה שלי היא כזאת , אני מבין שביצעתי את העבירה ואני צריך לשלם את הדוח אבל אני גם מבין שלפעמים יש אפשרות לבטל דוחות בעיקר כאשר יש טעות בדוח. בדוח שלי מצוין כי הסעיפים הם : 83 א' ב' ג' ואז כתוב ת"ת סמל סעיף: 6694 מספר נקודות חובה: 6 לפי בדיקה שלי גיליתי כי הפירוש של סעיף 6694 הוא הסעת ילד ללא מושב בטיחותי במושב הקידמי , והסעיף המתאיםפ לתיאור העבירה הוא בכלל סעיף 6695 אשר מתיחס להסעת ילד ללא מושב בטיחות במושב האחורי . מה זה אומר? אני יכול לבטל את הדוח? או להגיש בקשה להישפט? פירוש הסעיף ע"פ מה שמצאתי ברשת: הסעת ילד שמלאו לו 6694 250 6 שלוש שנים אך לא מלאו לו שמונה שנים במושב הקדמי (למעט אוטובוס מונית ואופנוע), כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה נהגת ברכב הנ"ל והסעת במושב הקדמי ילד שטרם מלאו לו שמונה שנים, כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה, המתאים לגובהו ומשקלו של הילד, בניגוד לתקנה 83א(ב)(2) לתקנות התעבורה. וזה סעיף 6695: \ הסעת ילד שמלאו לו 6695 250 6 שלוש שנים אך לא מלאו לו שמונה שנים במושב האחורי (רכב ששנת יצורו 1983 ואילך, למעט אוטובוס מונית ואופנוע), כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה נהגת ברכב הנ"ל ששנת יצורו...והסעת במושב האחורי ילד שטרם מלאו לו שמונה שנים, כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה, המתאים לגובהו ומשקלו של הילד, בניגוד לתקנה 83א(ב)(2) לתקנות התעבורה.

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  15:22, 13 באוקטובר 2013

  חיים שלוב רב,
  העבירה שיוחסה לך בדו"ח הינה עבירה לפי תקנה 83 א ב2 - סמל סעיף 6694 וזו לשונה;

  לא יסיע אדם במושב קדמי ברכב מנועי ובמושב אחורי ברכב מנועי ששנת ייצורו 1983 ואילך, למעט אוטובוס, מונית ואופנוע –
  ילד שמלאו לו 3 שנים וטרם מלאו לו שמונה שנים, אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות או במושב מגביה המתאים לגובהו ומשקלו של הילד.
  לפיכך, מדובר בסעיף הנכון שכן העבירה מתייחסת למושב האחורי והקדמי כאחד.
  עם זאת יש באפשרותך להגיש בקשה להישפט ולנסות לבטל את הנקודות על סמך ליקויים אחרים נוספים בדו"ח ו/או על סמך עברך התעבורתי (בהנחה ועברך אינו מכביד).
  אם אכן הנקודות של הדו"ח מסכנות את המשך נהיגתך, אמליץ להיוועץ בעו"ד מתחום התעבורה.
  אשמח לעמוד לרשותך ולכוון אותך ללא עלות.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.