מורשה נהיגה ברכב נכה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • אמיר

    נשלח ע"יאמיר 19:53, 13 בנובמבר 2013

    אני מורשה נהיגה עבור אימי הנכה שחדלה לנהוג עקב מצבה הבריאותי. המרחק בינינו הוא הרבה יותר מ- 1500 מטרים. יש לאימי עובדת סיעודית צמודה אך ללא רישיון נהיגה, ואני מסייע בתדירות גבוהה. אני לא יכול למכור את ביתי ולעבור לגור בקרבתה. אשמח לדעת אם חלילה אתפס ואועמד לדין, מה גבולות העונש בו אצטרך לשאת? בתודה מראש, אמיר.

    השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

    עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

    13:49, 14 בנובמבר 2013

    אמיר צהריים טובים,
    משאלתך אני למד כי אתה מורשה לנהיגה ברכב של אמך, עפ"י סעיף 2 להסכם הניידות.
    לאור העובדה שאתה מחזיק בהיתר כאמור, לכאורה לא אמורה להיות בעיה אם תעצר לבקורת ע"י שוטר תנועה, זאת על אף שהינך מתגורר במרחק של למעלה מ- 500 מטר.
    עם זאת, מדובר בתקנות של הביטוח הלאומי, ולכן אמליץ להפנות שאלתך לפורום המתאים, שכן ייתכן שקיימות סנקציות כאלו ואחרות.
    בהצלחה

    תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.