דוח חניה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • שלומי

נשלח ע"ישלומי 10:25, 28 בנובמבר 2013

שלום, קיבלתי דוח חניה על מדרכה בחולון ע"ס 500 ₪ ביום שישי ב 7:31 בבוקר. שלחתי לפיקוח העירוני מכתב הכולל תמונות המפרט את הבעייתיות בנתינת דו"ח במקום הספציפי: 1. הדוח נמסר בטענה של חניה יותר משני גלגלים בלא שנותר 1.3 מ' לפחות על המדרכה. בתמונות ששלחתי להם נראה כי נשאר לפחות 1.3 מ' מדרכה למעבר תקין של הולכי רגל. ובתשובת הסירוב שקיבלתי מהעיריה לא מצאו לנכון לשלוח לי צילום הטוען אחרת ומעיד על חניה לא חוקית (למרות שכתוב בדוח כי הרכב צולם). 2. הרחוב הינו ללא מוצא אשר מוביל לאתר בניה של שכונה חדשה כאשר בפועל אין שם עוברי אורח מעבר לבעלי הרכבים שחונים שם (כיוון שישנו בסמוך לרחוב שטח כורכר) 3. מקום החניה היא למעשה על "מדרכה" המרוצפת באספלט כביש כאשר שפת המדרכה הונמכה על מנת לאפשר מעבר כלי רכב, כאשר יצרו מעין מפרץ שנראה כמו המיועד לחניה. רציתי לקבל עצה האם כדאי לי לבקש להישפט בעניין או שהדבר אבוד מראש. חשוב לציין כי יש לי תמונות המגבות את טענותיי. תודה מראש, שלומי

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

18:41, 28 בנובמבר 2013

שלומי שלום רב,
    בטרם הגשת בקשה להישפט, אמליץ תחילה לפנות לעיריית חולון בשנית ולבקש שישלחו את התמונה שברשותם.
    אם יש בתמונה שצולמה ע"י הפקח כדי להוכיח את טענתך, זאת כמובן בכפוף לכך שיש במקום היתר לחנות בצורה כלשהי על המדרכה, ניתן להגיש בקשה להישפט, אך לפני שאתה כופר באשמה, נסה לשוחח עם נציג התביעות וכן לפרוש בפני השופט את מסכת העובדות, תוך הצגת התמונות בניסיון לברר את עמדתו.
    בהצלחה

תגובה
  • 11:18, 1 בדצמבר 2013

תודה על המענה. יצרתי עם מח' הפיקוח בעירית חולון קשר, ולטענתם אינם שולחים את התמונות ללקוח, מה שנראה תמוה מאחר וכיצד אוכל לדעת האם יש בסיס לטענותיי על פי הצילום שלהם.
    בכל מקרה לעניות דעתי אין היתר ברור לחנות במקום בו חניתי, שכן אם היה סביר להניח כי לא הייתי מקבל דוח, אולם במיקום הספציפי ישנו מפרץ מרוצף באספלט ונמצא במקביל למדרכה שאינו מסומן באיסור חניה (אלא רק המדרכה) ומשאיר מקום של 1.3 מטר מהמדרכה על פי חוק למעבר הולכי רגל.
    אני מודע לכך שמדובר בפרשנות כזו או אחרת ולכן ביקשתי להתייעץ עם יודעי דבר.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.