• 9 בינואר 2014

  נהיגה בשיכרות

  האם חב' הביטוח משתתפות בסיוע משפטי בעבירות שיכרות?

  9 בינואר 2014
 • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 12 בינואר 2014

  נהיגה בשיכרות

  שרון שלום,
  עליך לבדוק את היקף הכיסוי בפוליסת הביטוח המקיף שלך - האם מגיע לך כיסוי הוצאות הגנה משפטית בהליך פלילי, ומהו היקפו.
  בנוסף, בדוק האם המבטחת מחייבת אותך להשתמש בשירותי עורך דין מטעמה בלבד, או שמא באפשרותך לפנות לכל עו"ד המתמחה בתחום התעבורה, ולקבל החזר בגין הוצאות שכר הטרחה שהוצאת.
  לעניין התניית כיסוי הוצאות ההגנה כאמור במינוי עו"ד של המבטחת או מטעמה, הרי שהפסיקה רואה בכך תנאי מקפח בחוזה אחיד, אשר דינו להתבטל.
  מובן שתוכל לשכור שירותי עו"ד ולהגיש למבטחת את החשבון בסוף ההליך (עד גבול הכיסוי, כמצוין בפוליסה), אולם בכדי להמנע מהפתעות, מומלץ לברר ולמצות את הנושא מול המבטחת מראש, טרם הסדרת הייצוג המשפטי הפרטי.
  במקרים רבים אכן מנסה המבטחת להתנות את השתתפותה בכיסוי ההגנה המשפטית בבחירת עו"ד מטעמה, אולם כאמור, כדאי להתעקש על זכותך לבחור עו"ד אשר לדעתך ייצג אותך באופן האופטימלי עבורך, ולא בהכרח באופן אופטימלי עבור חברת הביטוח, אשר מונחית ממכלול שיקולים, בניהם גם עלויות זמן וכסף לקופת החברה.
  אם הפוליסה מגבילה את שכר הטרחה בתקרה מסוימת, הרי שעל פי רוב ניתן למצוא עורכך דין אשר ייצג אותך במחיר הנקוב, וגם אם תיאלץ להשלים סכום מסוים מכיסך, הרי שכדאי לשקול זאת ברצינות ובחיוב. טיפול אישי-מקצועי ותוצאה טובה עשויים להצדיק את ההשקעה.
  בהצלחה.

  12 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?