תשובת תובע לפי סעיף 229(ד) לחסד״פ - מחוייב ברשום? - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • אוהד

    נשלח ע"יאוהד 15:10, 20 בינואר 2014

    שלום, הסיפור שלי פשוט - עריערתי על פי סעיף 229(א)(1) על דו״ח חנייה. תשובה לא קיבלתי. עכשיו דורשים הרבה כסף ומאיימים בעיקולים (חבורת החלאות פרנקל את קורן). מבירור עולה כי את תשובת התובע העירוני לערעור שלי, העירייה לא שלחה בדואר רשום (כי אם בדואר רגיל), והערייה אף טענה שהחוק לא מחייב אותה לשלוח בדואר רשום (או בקיצור - ממש לא מעניין אותם שלא קיבלתי את התשובה). נתקלתי בת"ק 21644-08-12, זאב לאור נגד עיריית רמת גן, שם מציין השופט: ״14. יש לברך את התובע ואת בא כוחו עו"ד ר. שחר, על כי העמידו את עיריית רמת-גן ע ל טעותה והביאו אותה לפעול לפי הדין, דהיינו, לשלוח את תשובת התובע העירוני לבקשת הביטול, בדואר רשום, במקום בדואר רגיל.״ מכאן - על תשובת התובע העירוני, על פי דין, להישלח בדואר רשום. שאלתי היא - על מה מבוססת קביעה זו? סעיף 229 על כל סעיפיו הקטנים לא מציין זאת מפורשות, ולא הצלחתי למצוא פסיקה שקבועת כי זו ההלכה המחייבת. אם ידועה פסיקה שכזו, אשמח לקבל אותה, ואם לא - אשמח להבין מהו הבסיס לקביעה הנ״ל של השופט בתיק האמור (על כך שתשובת התובע מחוייבת להישלח בדואר רשום). תודה, אוהד

    השב
  • 11:59, 21 בינואר 2014

    טוב, בינתיים מצאתי את רע"א 5255/11 ורע"א 5431/11, שם מצויין סעיף 237 לחסד״פ ותקנה 44א לתקנות הסד״פ ככקובעות לעניין המצאת מסמכים על פי החסד״פ.

    עתה נשאלת השאלה האם אני יכול לעשות שימוש בסעיף 230 לחסד״פ, המאפשר לי לבקש להישפט לאחר שחלפה התקופה המצויינת בחוק לעשות כן, בהינתן העובדה שחלף המון זמן (וסעיף 230 מסתמך על סעיף 229(ה) שהסיפא שלו אומרת: ״... הוגשה _מיד_ לאחר שהוסרה המניעה.״)?
    או שאני צריך לתבוע את העירייה ושלוחיה (בסוג של צו עשה או משהו כזה)? ואם כך - מהי הערכאה אליה עלי לפנות (חבל לי סתם לפול על טענות מקדמיות של חוסר סמכות...)?

    תודה,
    אוהד

    תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

    עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

    20:34, 23 בינואר 2014

    אוהד שלום,
    מדובר בדו"ח עירייה ולכן עליך לפנות לבית המשפט לעניינים מקומיים, אשר לו הסמכות המקומית.
    אם הינך מאמין בצדקתך, תמיד ניתן לפנות בבקשה להארכת מועד להישפט עפ"י ס' 230 לחסד"פ, במקרה הגרוע, בקשתך לא תתקבל.
    אמליץ לך לצרף את הפסיקה שציינת, וכן את בקשתך לביטול הדו"ח.
    בהצלחה

    תגובה
  • 14:23, 7 בספטמבר 2014

    טוב,
    בלית ברירה תבעתי.
    ניצחתי.
    ראו עת״מ 4094-03-14 רז נ׳ פ״ת.
    (-;

    תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.