לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

נהיגה ללא הרישיון פיזית

שלום רציתי לשאול האם במידה ויש לי רישיון והוא בתוקף והכל בסדר, ואני נוהג אך הוא לא נמצא עליי פיזית ( נשאר בבית למשל). אם משטרה עוצרת אותי היא יכולה לעשות לי משהו ? זה חוקי ? תודה :)

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

שלום אור, עקרונית, תקנה 9א לתקנות התעבורה מחייבת נשיאת הרשיון בעת נהיגה. אי הצגת הרשיון לדרישת שוטר כרוכה בקנס בן 100 ש"ח (ללא נקודות רישוי). מעשית, מסיבות שונות ומגוונות, קיימת הנחיית משטרה המורה שלא לאכוף עבירה זו אך לשם אכיפתהּ, ובלבד שניתן לזהות את הנהג באמצעים אלטרנטיביים, כגון הצגת תעודה מזהה חליפית לצד בדיקת תוקף הרשיון במסוף המשטרתי. גם בהיעדר תעודה מזהה אחרת, עדיין ניתן לזהות את הנהג באמצעים שונים, כגון חבר או מכר, שאלות אימות נתונים וכיו"ב. בלית ברירה יעוכב הנהג במקום, או בתחנה, עד שזהותו תאומת. בהצלחה

עמית

לשוטרים קיימת הנחיה שלא להעניש על אי נשיאת ר.נ. ועל השוטר לבדוק את פרטיך במסוף הממוחשב ובכך לזהותך. על אף זאת, אי נשיאת ר.נ. הנה עברה בניגוד לתקנה 9(א) ל-ת"ת(סעיף עברה 6065) והיא קנס של 100 ש"ח ללא ניקוד.

ארז

יש לקחת בחשבון שכל אזרח צריך לשאת תעודה מזהה עם תמונה !לא תמיד ניתן לזהות במסוף המשטרתי ולכן כדאי לזכור לקחת את הרישיון

עמית

צריך לשאת אבל אין חובה כזו(ע"פ הפסיקה האחרונה) לצרך זיהוי בלבד.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה