נהגו לנו ברכב - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 05:14, 4 במרץ 2014

שלום רב, בעסק שהיה לי שכרנו רכבים מחברת אלדן.כפי שאתם בוודאי יודעים, גם כשחברה שוכרת את הרכב, רשום לחברת ההשכרה מי הנהג בכול רכב.לאחר שפיטרנו עובד שלי, אני לקחתי את הרכב שהיה על שמו, ואת הרכב שהיה על שמי התכוונתי להחזיר לחברה, אך עובדת שלי, שבדיוק מכרה את הרכב שלה, פנתה אלי בבקשה לאפשר לה לנהוג ברכב למספר שבועות עד שתמצא רכב. סמכתי עליה, לצערי, ואפשרתי לה.לפני מספר ימים קיבלתי דוח חניה מעיריית ת"א הכולל גם קנס ע"ס 375 ₪. לפי התאריך ומספר הרכב מסתבר שזהו דוח שאותה עובדת קיבלה.הייתי פונה אליה לתשלום הקנס שהוא שלה, אך היא שוהה בחו"ל.מה עלי לעשות? מדובר בקנס שאינו שלי, אך אני יודע שרשויות כמו עיריות מתנהלות לפי נהלים ולא נוטות לתת את הדעת לכך שישנם מקרים יוצאי דופן

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

17:36, 4 במרץ 2014

טל שלום,
    על עוד הרכב היה בחזקתך וברשותך אתה אחראי על כל עבירה המתבצעת ברכב, וזאת מכח חזקת הבעלות.
    לכן, אם אותה נהגת אינה לוקחת אחריות באשר לדו"ח, אין לך אלא לשלמו.
    אציין כי יש בידך להגיש בקשה בכתב להפחתת הקנס לאור הנסיבות שפרטת, אך סיכויי הבקשה להתקבל אינם גבוהים.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.