• אריק

    נשלח ע"יאריק 11:51, 4 במאי 2014

    שלום , 1.האם תושב חוץ בן 45 בעל דרכון ישראלי המתגורר בחול 20 שנה אשר מחזיק רישיון נהיגה זר עם וותק נהיגה של 10 שנים בחו"ל , ומגיע לביקור בארץ מעת לעת יכל לשמש נהג מלווה ? תודה,

    השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

    עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

    10:36, 5 במאי 2014

    אריק שלום,
    על פי דרישת סעיף 12א.1 לפקודת התעבורה מלווה הוא מי שבידו רישיון נהיגה תקף לאותו סוג רכב בן חמש שנים לפחות, וכן שמלאו לו 24 שנים או מי שבידו רישיון תקף בן שלוש שנים ומלאו לו 30.
    כמו כן, מורה לנהיגה בעל ותק של חמש שנים בנהיגה יכול לשמש כמלווה.
    לפיכך, כל עוד עומד בקריטריונים דלעיל, והוא רשאי לנהוג בארץ עם רשיון הנהיגה הזר, הוא רשאי לשמש כמלווה.
    (בשולי הדברים אעיר כי מדובר בתושב בעל דרכון ישראלי ויש לבחון האם מדובר בתושב ישראלי, החזיק בעבר רשיון נהיגה ישראלי? האם הרשיון תקף? והאם קיימת חובה על פי החוק לנהוג בארץ עם רשיון נהיגה ישראלי)
    אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת

    תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.