בעל רכב שנפטר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 12:31, 7 באוגוסט 2014

  בעל רכב נפטר והמשפחה קיבלה אוטומטית מכתב ממשרד התחבורה להסדיר את עזבון הרכב משפטית(מכירים?). המשפחה טרם הסדירה את הסדרי הירושה ולא דאגה עדיין לצו ירושה/קיום צוואה. מה יקרה מעשית אם נתעלם כרגע ממשרד התחבורה? והאם תיאורטית אף אחד מהילדים לא רשאי לנהוג ברכב ללא הרשאה למשל?!

  השב
 • 12:55, 7 באוגוסט 2014

  ואנו רוצים למכור את האוטו

  תגובה
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  15:42, 7 באוגוסט 2014

  אלי שלום,
  עקרונית, כל מי שהרכב ברשותו כדין רשאי לנהוג, ככל שרשיונות הרכב והביטוח תקפים וחלים עליו.
  לשם רישום הבעלות על שם יורש או על שם קונה צד ג' (שאינו יורש), הרי שחובה להציג בפני רשות הרישוי צו ירושה או צו קיום צוואה.
  במקרה שבכוונת היורשים למכור את הרכב לצד ג' שאינו יורש, מומלץ להגיע עם הקונה למשרד הרישוי ולבצע את ההעברה משמו של הנפטר ישירות לשמו של הקונה, ובכך לחסוך רישום בעלות נוספת על שם היורשים.
  במקרה שהסדרת הירושה מתארכת, ובתוך תקופת הליך ההסדרה נדרש חידוש רישיון הרכב וביצוע מבחן (טסט), ניתן לחדש את רישיון רכב לשנה נוספת אחת בלבד, גם טרם הסדרת הירושה, זאת באמצעות בן משפחה מדרגה ראשונה, בכפוף להצגת תעודה מזהה מקורית המעידה על קרבה ראשונה לנפטר, ותעודת פטירה.
  במקרה שהנפטר השאיר אחריו בת/בן זוג, ניתן להעביר בעלות על שמו באמצעות הצגת תעודת פטירה ותצהיר חתום בפני עורך דין, לפיו המבקש היה בן הזוג היחידי של המוריש וכי המוריש לא ציווה את הרכב לאחר.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.