שלילת רישיון - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 09:32, 11 באוגוסט 2014

  שלום, לפני מספר חודשים מישהי נכנסה ברכבי מאחור בעת שביצעתי פנייה שמאלה. ברכב נהג בן זוגי. הפנייה הייתה מרחוב חד סטרי לרחוב חד סטרי, כאשר ברחוב שממנו אנחנו פנינו יש שני נתיבים. אנחנו פנינו מהנתיב השמאלי. פניתי לביטוח, אך הנהגת מסרת להודות באשמה וכעת נראה כי העניין ימשיך לבית משפט. בן זוגי נמצא על תנאי על סעיפים של נהיגה בקלות ראש ואי מתן זכות קדימה. שאלתי היא אם אכן נגיע לבית המשפט, האם יש סיכוי שהשופט ישלול את הרישיון של בן זוגי? שתי נקודות שכדאי לציין למרות שאני לא יודעת אם הן משמעותיות: 1. לאחר התאונה הנהגת סירבה להחליף איתנו פרטים ועזבה את המקום. כאשר פנינו למשטרה התברר כי היא כבר פנתה לפנינו. 2. לאחר התאונה הופיע אדם במקום שטען כי ראה את התאונה וכי אנחנו אשמים. תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  12:44, 11 באוגוסט 2014

  מיטל שלום רב,
  ראשית עלייך להבחין בין שני הליכים;
  ההליך הראשון הוא הליך ביטוחי ו/או תביעה נזיקית להוכחת הנזק.
  בהליך זה בן זוגך אינו צפוי לסנקציה עונשית בדמות פסילת רשיון.
  ההליך השני הוא הגשת כתב אישום נגד בן זוגך. אם החוקר המשטרתי יסבור כי בן זוגך אשם בתאונה, ייתכן שיוגש נגדו כתב אישום (הגשת כתב אישום אינו מפעיל את התנאי באופן אוטומטי, הדבר תלוי בסעיפי האישום אשר בהם יואשם, במידה ויואשם).
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.