• 14 בספטמבר 2014

su

שלום.
    קיבלתי דו"ח חנייה (לרכב נכה), בתאור העובדות נכתב:
    "...העמדת/החנית את רכבך הנ"ל... באופן שיש כדי להפריע או לעכב את התנועה" (מסד 4 סעיף 6(1)).
    ביקשתי לבטל את הדו"ח, בין היתר כתבתי שהדו"ח לא התייחס לכך שמדובר ברכב נכה ושלא היתה הפרעה ממשית לתנועה.
    בתשובה לבקשתי לא התייחסו להפרעה ממשית. כתבו כי חניתי בתחום צומת, חסמתי שדה ראייה וגרמתי סיכון למשתמשים בדרך. כל אלה לא נכתבו בדו"ח המקורי.
    ללא קשר לכך שטענתם אינה נכונה:
    1.האם לגיטימי שיטענו טענות אלה שאף אחת מהן לא צויינה בדו"ח המקורי?
    2. האם טענת חנייה בצומת, או הפרעה לשדה ראיה למשל, לא אמורים להיות מצויינים מפורשות בדו"ח ולציין סעיף מתאים מחוק העזר של הרשות?
    3. אם אדרוש להישפט, ואם הם יטענו טענות אלה גם שם, אוכל לטעון כנגד שלא ניתן כעת להאשים אותי במשהו שלא הוגדר בעבירה המקורית?
    4. האם ניתן לתבוע את הרשות על התנכלות והוצאות שנגרמו לי באותו משפט?
    תודה

14 בספטמבר 2014
  • 14 בספטמבר 2014

su

1. לגיטימי בהחלט. פקח יכול לבחור מבין הסעיפים השונים כאשר מתקיימים מס' עילות לדו"ח.
    2. לא חייבים לציין את כל העילות די בסעיף אחד בכדי לקיים חוקיות הדו"ח.
    3. במהלך משפט בהחלט ניתן לשנות את סעיף האישום במידה והתקיים בפועל.
    4. רק במידה ותצא זכאי(אני לא רואה הכיצד) ניתן לתבוע הוצאות.
    עצם היות הרכב בשרותו של נכה אינו מקים לו זכות לחניה פרועה(תחום צמת, הפרעה לתנועה).
    חניה בתחום צמת מקימה בזכות עצמה הפרעה לתנועה בין אם ממשית ובין אם לאו(בעיני נהג הרכב).

14 בספטמבר 2014
    • 14 בספטמבר 2014

su

אשמח לדעת מי המשיב ומה הסמכתך.
      לא שאלתי האם מותר לפקח לבחור, אלא אם בחר, האם מותר אחר כך לטעון טענות אחרות תחת סעיפי אישום אחרים שלא נכתבו בדו"ח.
      למה אתה לא רואה איך אצא זכאי - אתה יודע איפה חניתי? ראית את תמונת הדו"ח? אתה יודע בוודאות שהמקום אכן עומד בהגדרות צומת?
      לצערי התשובה הנ"ל לא רצינית ולא מספקת, ולפי ניסוחה אינה נכתבה ע"י מומחה בתחום.
      אודה להתייחסותו של מנהל הפורום לסוגייה.
      תודה רבה

14 בספטמבר 2014
      • 15 בספטמבר 2014

su

1. אתה לא חיב לקבל את דעתי בנושא.
        2. אני לא עו"ד, אך יש לי ותק רב בנושא(אף בניהול פורום מכוניות באינטרנט).
        3. יטרח נא אדוני ויעלה את התמונה שמצורפת לדו"ח(בטשטוש מס' הרכב) ונוכל לחוו"ד מהימנה יותר.
        4. תחום צמת - עד 12 מ' לפני ואחורי קו הצמת(= ל-12 אבני שפה).
        5. במהלך משפט ניתן בהחלט לשנות את סעיפי האישום ע"פ הראיות שמוגשים לשופט.
        6. תשובתי לא "מוצאת חן בעיניך", אתה מוזמן לפנות ליעוץ מקצועי עם כל החומר שברשותך או לחילופין לגשת עצמאית למשפט ולנסות את מזלך(אל תשכח לעדכננו בדבר).

15 בספטמבר 2014
        • 16 בספטמבר 2014

su

כמו שכתבתי אשמח לקבל את התייחסותו של מנהל הפורום לשאלותיי.
          עמית, אל תעלב, אבל אתה טרחן שלא מבין בתחום.
          תן למי שמבין לענות.

16 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?