דוח מעבר חציה בזמן שהולך רגל עובר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • אלנתן דוידוביץ

  נשלח ע"יאלנתן דוידוביץ 22:20, 6 באוקטובר 2014

  קיבלתי דו"ח שנטען בו שלא נתתי להולך רגל להשלים את המעבר בבטחה (טוען שהולך הרגל היה בפס החמישי של מעבר החציה בזמן שאני עברתי). טענותי כדלקמן: 1. אני והנוסעת שלצידי, לא זכור לנו שום הולך רגל במעבר החציה שבדיוק עבר בזמן שאני חציתי עם מכוניתי את מעבר החציה. השוטר רק לאחר מכן סימן לנו לעצור בצד לבדיקת רשיונות ורק לאחר שבדק וראה שהכל תקין ציין בפנינו: "אתם יודעים למה עצרתי אתכם?" ולאחר שענינו לא שלא - ציין את העברה הנ"ל שלא זכורה למי מאיתנו שבכלל בוצעה! אנחנו לא יודעים במה מדובר, אני תמיד עוצר לפני מעבר חציה, ולא נראה לי שסיכנתי שום הולך רגל. 2. השוטר לא הסכים להוסיף את דברי לדוח, לא הסכים לדבר בטלפון עם אחד מההורים שלי, לא הסכים להמיר את הדוח לאזהרה בטענה שיש לי דוחות קודמים (לא קיבלתי עד היום שום דוח! הוא שיקר כנראה לא נראה לי הייתה לו דרך לבדוק). 3. השוטר ציין בפני שאני *מחויב* לחתום את חתימתי והוסיף הערה בשמו בדוח בשמי "אני לא ראיתי לפי דעתי לא עשיתי משו חמור" כאשר בפועל אמרתי אותו דבר רק עם המילה "לא עשיתי משו אסור". השוטר ניצל את העובדה שהוא ראה שאנחנו ממהרים והיינו בטיול ולא מטבריה כדי להעניק לי דוח שאני לא מסכים עם שום מילה שלו. מה אוכל לעשות והאם הדבר בכלל כדאי?

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  17:18, 7 באוקטובר 2014

  אלנתן שלום,
  יש בידך להגיש בקשה להישפט בתוך 90 ימים מיום קבלת הדו"ח.
  אולם עליך להוכיח את טענותיך בבית המשפט ולשכנע את השופט כי גרסתך היא הנכונה ובמקביל לנסות ולערער את אמינות השוטר וגרסתו.
  מחד יש לך עדת ראיה שהייתה עמך ברכב והיא יכולה להעיד כי לא היו דברים מעולם, מנגד לא מדובר בעדה ניטרלית אלא מכרה שלך וכן העובדה שחתמת על הדו"ח מחזקת את טענת השוטר לעניין תגובתך.
  לסיכום, יש לבחון את הדוח מבחינה משפטית ולבדוק האם ישנם ליקויים בדוח אשר יובילו לזיכוי או לפחות לשינו סעיף ללא ניקוד, שכן הרשעה לאחר ניהול הוכחות עשויה להוביל לענישה חמורה יותר מהקנס המקורי.
  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
  בברכת חג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.