שינוי דרגת רישיון A2 לאוטומט בלבד - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 08:56, 10 באוקטובר 2014

  שלום רב, התחלתי ללמוד נהיגה על אופנוע 125 סמ״ק במהלך חודש ספטמבר 2014 למדתי על קטנוע אוטומט. הדגשתי בפני המורה לנהיגה שברצוני לרכוש אופנוע עם הילוכים. המורה הדגיש שכשאעבור טסט אוכל לקחת שיעור על אופנוע עם הילוכים כמו שרוב התלמידים עושים. בשעה טובה ומוצלחת עברתי מבחן מעשי ב 5/10/14 אך כשלקחתי את הרישיון מהמורה הפניתי את תשומת ליבו להערה שרשומה ע״ג הרישיון כי מוגבל לאוטומט בלבד!! המורה עצמו לא ידע וגם לא הודיעו לו מההתאחדות למורי נהיגה, התקשרתי לעוד מורי נהיגה וגם הם הופתעו שהיום אי אפשר ללמוד על אופנוע 125 סמ״ק עם הילוכים כי אין לאף מורה אך ורק אוטומט. מסתבר שמשרד התחבורה הוציא חוק מה 1/10/14 ולא יידע לא את המורים ובטח לא במדיה התקשורתית! היום אני צריכה להתחיל ללמוד דרגה יותר גבוהה שאני צריכה לשלם שוב שיעורים, אגרה לטסט, לעבור שוב טסט מעשי וכו׳ על מנת שאוכל לרכוש אופנועי ולא קטנוע היות שדרגה של A2 הינה על קטנועים בלבד שאין אופנוע אוטומט 125 סמ״ק. האם ניתן לערער על כך? בברכה, קרן

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  09:12, 15 באוקטובר 2014

  קרן שלום רב,
  אכן מדובר במקרה מצער ומתסכל, עם זאת אי ידיעת החוק במקרה זה אינה רלוונטית.
  באפשרותך לפנות למנהל משרד הרישוי בחולון, יחד עם המורה לנהיגה ולנסות להסביר את שאירע.
  כמו כן, באפשרותך לערער בדרך של עתירה מנהלית, אולם חוששני שזהו בזבוז זמן ומשאבים, שכן החוק בנושא זה ברור, ואם הוא פורסם ברשומות, ככל הנראה אין עילה משפטית.
  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
  בהצלחה

  תגובה
 • 07:38, 23 באוקטובר 2014

  שלום רב עו"ד דודי דויטש,
  תודה רבה על תשובתך
  אך לא היה שום אזכור ברשומות שהנוהל ישונה החל מ 1/10/14 אם היה אזכור כזה המורים היו מתריעים בפני התלמידים על האופציות הקיימות.
  נכון שמשרד התחבורה זהו גוף ממשלתי אך גם דוד ניצח את גוליית במלחמה
  בכוונתי לא לשנות לנוהל הקודם אלא לפחות למחזור הראשון של התלמידים שהוציאו רישיון A2 ולא ידעו שהרישיון מוגבל לאוטומט בלבד שישנו לנוהל הקודם שהיה עד 1/10/14.
  הפתרון היחיד שאתה מציע זה רק לגשת למנהל במשרד התחבורה בחולון? אני יכולה לגשת לבד?
  קרן

  תגובה
 • 17:44, 31 באוקטובר 2014

  קרן שלום, קרה לי אותו מקרה בדיוק, ורציתי לשאול לאן הגעת עם הנושא? כדאי להגיש ערעור למשרד הרישוי או פשוט להתחיל לימודי נהיגה הילוכים? ד"א עברתי טסט בתאריך 30/9, שזה בערך בהפרש של יום יומיים מהוצאת החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.