כמות נוסע מעל המותר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 11:47, 12 באוקטובר 2014

  התייעצות והמלצה האם כדאי לתכנן נסיעה לאילת של נסיעה של 6 אנשים (נהג + מבוגר מקדימה ועוד 2 מבוגרים מאחור +2 ילדים מאחור ), ברכב פרטי פולסקווגן טוארג - כאשר ברשיון רכב מצוין 1+4 . מבחינת מקום האוטו מרווח ויש לנו אפשרות להוסיף חגורה חיצונית נוספת . השאלה מבחינת ביטוח ומבחינת החוק ?לא ברור לי האם זו עבירה על החוק ,לפי מאמרים שקראתי החוק לא ברור לפי תקנה 84 ב האם זה חוקי או לא חוקי . והשאלה האם מדובר בקנס או בשלילה או שזה נתון לשיקול השוטר ??? וגם מה קורה מבחינת ביטוח

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  08:58, 15 באוקטובר 2014

  ענת שלום,
  שאלה זו עלתה בפורום מספר פעמים, והתקנות בנושא אינן חד משמעיות;
  בתקנה 83ב לתקנות התעבורה נקבע ;
  (א) לא ינהג אדם ולא יסע ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 364א או בכל רכב שבו מותקנות חגורות בטיחות אלא-אם-כן הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורת בטיחות או רתומים למושב בטיחות או במושב מגביה ...
  (ב) הוראות תקנת משנה (א) יחולו על הנוסעים ברכב כמספר החגורות המותקנות בו.
  לעומתה, תקנה 84 מתייחסת למספר הנוסעים המותר. מספר הנוסעים, כמצוין ברישיון הרכב.

  כמו כן, תקנה 83 מתייחסת למספר החגורות הקיימות ברכב במקור (ע"י היצרן), הוספת חגורה עלולה להיחשב כשינוי במבנה הרכב, המצריך אישור ממשרד התחבורה, ללא האישור כאמור מתבצעת עבירת תעבורה נוספת.
  לאור האמור, אמליץ לא להסתכן ולסכן את הנוסעים ברכב, במיוחד לאור העובדה שמדובר בחגורה חיצונית שטיבה לא נבדק ע"י משרד התחבורה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.