• 3 בנובמבר 2014

פגעתי באישה זקנה - כמה דברים

שלום רב דודי

אתמול פגעתי באישה זקנה עם האופנוע שלי. התאונה קרתה שלא באשמתי, הגברת חצתה את הכביש ללא מעבר חצייה, לא הספקתי לעצור ונכנסתי בה עם הכנף הימנית-אחורית של האופנוע. למזלי לא נפלתי, אך נעצרתי מיידית ורצתי אליה להגיש עזרה יחד עם עוד לפחות 10 אנשים. תוך דקות היתה המולה גדולה של המון אנשים ברחוב (זה רחוב ראשי וסואן) וניגשו אליי המון אנשים שאמרו "קח את מס הטלפון אנחנו עדים בשבילך כי אתה לא אשם". גם השוטרים שהגיעו והוסבר להם מה קרה הרגיעו אותי ואמרו שיהיה בסדר כי אני לא אשם. מחר בבוקר אני צריך להגיע לימ"ר מרכז בתל אביב להגיש עדות והשאלה שלי היא כזאת - האם יכול להיות מצב שיבקשו ממני בדיקת שתן? תעודת ביטוח? כי אין ברשותי ביטוח. לאן הסיפור הזה יכול להתגלגל מבחינתי? חשוב לציין שהאישה נפצעה באורח קל ופונתה לתל השומר. סביר להניח שתשחרר כבר השבוע או תחילת שבוע הבא.

תודה רבה.

3 בנובמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 4 בנובמבר 2014

פגעתי באישה זקנה - כמה דברים

עומרי שלום,
    ראשית, הסיכויים לכך שיבקשו ממך בדיקת שתן הם אפסיים, שכן אם היו רוצים לבדוק נהיגה תחת השפעת סם היו דורשים במועד האירוע.(בדיקה לאחר יום אינה מוכיחה שבעת התאונה היית תחת השפעה כלשהי).
    לעניין הביטוח, בדר"כ הם מבקשים לראות רשיון רכב ותעודת ביטוח, לכן ייתכן שיוגש כתב אישום לגבי נהיגה ללא ביטוח.
    בנוסף, אמליץ למסור לשוטר את שמות העדים ומספרי הטלפון על מנת שאלו יוזמנו לחקירה ויתמכו בגרסתך.
    אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
    בהצלחה

4 בנובמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?