• 3 בדצמבר 2014

    דו'ח ממצלמה

    שלום למנהל הפורום

    קיבלתי דו'ח מהירות עם מס' הרכב שלי. תאריך ההודעה (למעלה) הוא 24.11.14.

    בדו'ח אין ציון של תאריך בשעה מקום. הדו'ח שם ריק, פשוט ריק.

    בשורה של "תיאור המעשה" כתוב: "נהגת ברכב הנ"ל בדרך שאינה דרך עירונית בה מותרת מהירות מירבית 80 קמ"ש במהירות של 105 קמ"ש, בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה".

    הקנס הרשום הוא 1,000 ש"ח (לתשלום עד ה 23.3.2015).

    שאלותי הן:
    האם הדו'ח לא לוקה בחסר, האם הוא פסול וניתן לבטל אותו?
    האם הקנס נכון?

    תודה מראש
    ענב

    3 בדצמבר 2014
  • מנהל הפורום מנהל הפורום 4 בדצמבר 2014

    דו'ח ממצלמה

    ענב שלום,
    לפי המהירות המצוינת בדוח מדובר בדו"ח ללא ניקוד והקנס הכספי לצד מהירות זו אמור להיות 250 ש"ח.
    אולם, אם הרכב רשום על שם חברה, הקנס הוא פי 4 ולכן הסכום לתשלום הוא 1000 ש"ח.
    כמו כן, אם אין ציון תאריך, שעה והמקום הדוח פגום וניתן להגיש בקשה לביטולו.בכל אופן בידך לברר במפנ"א (מדור פניות נהגים ארצי) בטלפון 9666*
    בהצלחה

    4 בדצמבר 2014
    • 4 בדצמבר 2014

      שאלה לעו"ד דויטש דו'ח ממצלמה

      שאלה לעו"ד דויטש

      האם תוכל להפנות אותי להוראה בה נקבע שקנס על רכב חברה הוא פי 4?
      ובכלל, מה הסיבה שכך נקבע? לכאורה אם אני משלם ולא המעביד הרי שזו עבירה ככל עבירה של נהג פרטי.


      תודה

      4 בדצמבר 2014
      • 4 בדצמבר 2014

        שאלה לעו"ד דויטש דו'ח ממצלמה

        סעיף 30 לפקודה - (3) אחרי סעיף קטן (ב) יבוא: "(ג) נעברה ברכב עבירת קנס, למעט עבירת חניה, ובעל הרכב או מי שהוכח כי הוא המחזיק לפי סעיף 27ב, הוא תאגיד, יהא שיעור הקנס בשל עבירת הקנס גבוה פי ארבעה מן השיעור שנקבע לאותה עבירה בצו לפי סעיף קטן (ב), אלא אם כן האחריות אינה חלה על תאגיד כאמור, לפי הוראות סעיף 27ב."

        תיקון זה בא להמריץ בעל תאגיד להסב את הדו"ח ע"ש הנהג בפועל, כדי שישא באשמה.
        בפועל נוצרה פרצה כשנהגים מעדיפים לשלם פי 4 מאשר שיזקפו לחובתם הרשעות ונקודות.

        http://old.justice.gov.il/NR/rdonlyres/10FE29F5-05F8-4D80-845F-058253AA3C41/10047/2148.pdf
        (עמוד 467)

        4 בדצמבר 2014
  • 4 בדצמבר 2014

    דו'ח ממצלמה

    יתכן ונפלת למתיחה/עוקץ או שהמקרה הנו דומה לזה שפורסם לפני כ-3 שבועות.
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4591371,00.html
    אין קנס על עברת מהירות בסך 1,000 ש"ח.
    הקנס על עברת מהירות שהנה עד 25 קמ"ש מעל המותר - 250 ש"ח.
    יש לפנות למפנ"א - 9666* או 02-12229666 לברור הנושא.

    4 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?