פגיעה בהולכת רגל - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • מיכך

  נשלח ע"ימיכך 15:09, 22 בדצמבר 2014

  הייתי היום בחניון בקניון (בו אין כלל מעברי חציה) וחציתי את הכביש (הולכת רגל) יחד עם חברה. במהלך החציה שמעתי את חברתי צועקת לי ורצתי קדימה. באותה שניה רכב גדול ויוקרתי ופגע בי. למזלי הרב בשל צעקת החברה התחלתי לרוץ, להיחלץ ולקבל רק מכה קטנה. הרכב פנה שמאלה ולפתע האיץ בפניה, היה ברור שהנהג עסוק במשהו אחר ולא קשוב לכביש. חברתי אמרה שהתאוצה נראתה כמו ניסיון מכוון לפגוע בי והיא חששה שמדובר בפיגוע דריסה. אך לא כך המצב. הנהג הפוגע התעלם לחלוטין ממה שעשה עד שעצרנו אותו (אני וחברתי) וביקשנו את פרטיו. ראינו אותו מחזיק ביד פלאפון ומאחור היו ילדים לא חגורים (האיש עשה רושם עברייני). עימתנו אותו לגבי הפגיעה והוא התחיל לצעוק עלינו(!) חברתי אמרה לי - עזבי. בואי נלך למשטרה (אמירה לא חכמה, כיון שהוא שמע זאת) ואני ביקשתי שיעצור בצד על מנת לקחת פרטים. הוא אמר - בטח, הנה אני עוצר כאן. המשיך לנסוע והסתלק מהאזור. צילמנו את הרכב, אך לא חשבנו על לעצור עדי ראיה.. :-/ הלכנו להגיש תלונה וכשיצאנו - הגיע הבחור הפוגע. כנראה התייעץ עם עו"ד והבין שאנו הולכות להגיש תלונה. בחצי אוזן שמעתי אותו מספר ליומנאי ש"מישהי התפרצה לכביש" ועוד כל מיני שקרים וכו. השאלה היא מה קורה עכשיו - האם יש סנקציה הוא שהוא ימשיך לנהוג בקלות דעת בכביש? אני לא הולכת לשקר ולהגיד שספגתי מכה רצינית מאוד, אבל מסוכן מאוד שהוא ימשיך לסכן הולכי רגל.

  השב
 • 16:38, 22 בדצמבר 2014

  אני רוצה לחדד את מה שכתבתי -
  מדובר בחניון בו אין כלל מעברי חציה ואין שום אפשרות אחרת לחצות את הכביש מלבד לחצות במקום בו אין מעבר חציה..

  מדובר בצומת T, הוא פנה שמאלה בתאוצה ופגע בי כשהייתי הרבה אחרי אמצע הכביש, כלומר לקראת סיום החציה, הוא נסע נגד כיוון התנועה, תוך כדי סימוס בסלולרי..
  החברה ראתה שהוא מאיץ בטירוף ועומד לפגוע בי וצעקה לי לרוץ ואני רצתי כדי לברוח ממנו.. (ההאצה לקראתי נראתה כמו פיגוע דריסה..) אם לא הייתי רצה ובורחת הייתי נדרסת..

  תגובה
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  13:08, 23 בדצמבר 2014

  מיכל שלום,
  מדובר בגרסה שלך אל מול גרסתו של הנהג.
  מאחר שאין עדים על הבוחן ו/או החוקר המשטרתי להחליט על סמך גרסתך, גרסת חברתך והנהג המעורב האם יש מקום להגיש כתב אישום.
  את מתארת סיטואציה בה ייתכן שהנהג עלול למצוא עצמו עם כתב אישום חמור למדי של נהיגה בקלות ראש, עזיבת מקום תאונה, אי מסירת פרטים וכיו"ב.
  בשולי הדברים אעיר כי גם אם יוחלט על סגירת התיק ואי הגשת כתב אישום יש בידך לערער על כך.

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.