הזמנה לדיון - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 15:36, 4 בינואר 2015

  שלום לפני כמה ימים קיבלתי הזמנה לדיון בבית משפט השלטם בחיפה. לא ידעתי על מה מדובר והתקשרתי למוק' המידע בהזמנה. להפתעתי הואשמתי בשני סעיפים שונים- 1. אי ציות להוראות שוטר שהזדהה עם תעודת מינוי 2. פניית פרסה המסכנת עוברי אורח. כאמור נזכרתי במקרה שקרה לי בספטמבר: עשיתי אכן פרסה ברכבי במקום מותר וחוקי לחלוטין לעשות בו פרסה, בסיום הפרסה הגיעה מכונית במהירות שלא האטה- כמובן שטווח הראייה שלו היה יותר טוב משלי- ולמרות זאת לפי החוק הנני יודעת כי זכות הקדימה שלו- למרות זאת לא ראיתי אותו מגיח מהנתיב הנגדי. כמעט התנגשנו. פתאום אני רואה בחור צעיר צועק ומקלל במילים שהייתי מתביישת לחזור עליהם ובת זוגתו גם היא החלה בקונצרט המביש הזה. לפתע הוא עוצר את הרכב באמצע הכביש- מפריע לתנועה- וניגש בהפגנתיות לעברי, דופק בחוזקה על שמשת הרכב ומתחי לאיים ולקלל. לבסוף מוציא תעודת שוטר- כאמור לא היה ברור בכלל שהוא שוטר כי הייתי בהלם מכל הסיטואציה והוא נפנף בארנק שלו ואומר לי לעצור בצד. סירבתי והמשכתי לנסוע. כפי שציינתי זומנתי בעקבות כך לדיון, שני הסעיפים מביאים ל-14 נקודות ובטח לשלילת רישיון. הסיפור המצויין לעיל מוכיח בריונות משטרתית, ניצול סמכויות והדגלת שרירים רק כי איזה ילד בן 24 סיים קורס שוטרים. עצוב ששוטרים כאלה מייצגים את מדינת ישראל לאור כל הכתוב למעלה, רציתי לדעת מה אוכל לעשות ומה דעתך

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  16:09, 4 בינואר 2015

  ענת שלום,
  אמנם לצד העבירות בהן הואשמת לא קיימת חובת פסילה עפ"י חוק, אך עבירת אי הציות לשוטר, נחשבת לעבירה חמורה ובשילוב עבירת הפרסה את צפויה לענישה של פסילה בפועל.
  לאור האמור אמליץ להיוועץ בעורך דין מתחום התעבורה.
  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.