ערעור על דוח באיחור - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • ג.

  נשלח ע"יג. 15:13, 13 באוגוסט 2015

  שלום רב, בנסיבות מסויימות נאלצתי בלית ברירה להעמיד את הרכב שלי במקום לא טוב ואחרי כמה שעות הגיעה למקום משטרה, הזמינה גרר והרכב נגרר למגרש (כי לעיריה שלנו אין סמכות לגרור רכבים). כאשר הגעתי לתחנת המשטרה והסברתי את הנסיבות, מיד קיבלתי אישור לשחרר את הרכב. באותו הזמן לא היה להם עדיין מידע האם נרשם לי דוח או לא, אבל כבר אז נאמר לי במשטרה שבאם נרשם לי דוח יש לי את כל הסיבות לבקש לבטל אותו. בפועל כששחררתי את הרכב מצאתי דוח משטרה מוצמד לרכב. הדוח היה לא קריא לגמרי וכשניסיתי לבדוק באתר של המשטרה לפי מספר דוח על איזה סכום הוא נרשם, קיבלתי הודעה שהדוח לא קיים - וככה היה במשך כחודש, מה שגרם לי לחשוב - ובטעות - שהדוח כנראה בוטל ע"י המשטרה. מה שמנע ממני לגשת בכל זאת ליתר בטחון עם הדוח לתחנת המשטרה, היו בעיקר אילוצים הנובעים מהמצב הבריאותי שלי (אני נכה אבל ללא תו חניה של נכה). גם אחרי שעבר יותר מחודש והדוח הופיע במערכת התשלום באתר, לא הצלחתי להגיע לתחנת המשטרה וכשסוף סוף הגעתי, נאמר לי שהבן אדם היחיד בתחנה שעוסק בזה נמצא רק בימים מסויימים בשעות מוגבלות וחוץ מזה אין עם מי לדבר. כאמור הבעיות הבריאותיות שלי הקשו עלי להגיע בזמן הנכון ולקח לי כחודש עד שהצלחתי להגיע לתחנה שוב. למרות שהגעתי בשעה הנכונה, הבן אדם לא היה במקום. בכל זאת הצלחתי הפעם לקבל העתק קריא מהדוח ולפחות עכשיו אני יודע על מה הוא נרשם לי, אבל נאמר לי בפירוש שמאוחר מדי וכבר לא ניתן לערער גם אם יש עילה לביטול הדוח. מעבר לתעודת נכה ומסמכים רפואיים שלי (לא מהחודשים האחרונים) אין לי אסמכתות לסיבות שבגללם זמן הערעור נדחה. האם אכן לא ניתן לערער ?

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  07:59, 16 באוגוסט 2015

  ג' שלום,
  אם טרם עברו 90 ימים מיום קבלת הדו"ח, יש באפשרותך להגיש בקשה להישפט ולשוחח עם נציג התביעה להקלה בעונש לאור מצבך.
  אם עבר המועד להישפט יש באפשרותך להגיש בקשה להארכת המועד להישפט, זאת עפ"י ס' 230 לחוק סדר הדין הפלילי, בצירוף אסמכתאות על מצבך הרפואי.
  בכל מקרה הייתי ממליץ לנסות שוב להיפגש עם נציג המשטרה המטפל בסוגיה.

  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת, ללא עלות.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.