• 20 בספטמבר 2015

זימון לביהמ"ש לתעבורה

שלום רב,
    ביום 18/9 לפנות בוקר יצאתי מכיוון נס ציונה לכיוון ראשל"צ ממתחם חניית האירועים בנס ציונה.
    ברכב שנהגתי הסעתי 3 נוסעים סה"כ 4 נוסעים כולל הנהגת (אני).
    כאשר התחלתי נסיעתי מיציאת החנייה לכיוון הכביש הראשי נסעתי כ100 מטר ועצרתי את הרכב בצד על מנת להעביר שקית גדולה שהייתה במושב האחורי והפריעה לנוסעים איתי לשבת בנוח.
    בעודי יוצאת מהרכב הבחנתי כי 300 400 מטר לפניי עומדת ניידת משטרה על מנת לבצע בדיקת שכרות ורשיונות הכל התנהל כשורה.
    כנראה שהשוטר הבחין שעצרתי את הרכב התחיל לחשוד והתחיל את נסיעתו בכיוון הנגדי לכיוון הרכב שלי.
    כאשר השוטר הגיע אליי, עצר ואמר לי להתקדם עם הרכב שלי לצד הכביש ושאעצור בצד. עשיתי כפי שנאמר לי השוטר ניגש אליי ביקש שאדומם את המנוע ואגיש לו את המפתחות, ישר שאלתי מה קרה ועל מה הוא עוצר אותי, טענתו הייתה שהסעתי 5 נוסעים מעל המותר כלומר אני הנהגת ועוד 5 נוסעים איתי. כשבאותו רגע הוא גם עצר 2 הולכי רגל שכבר נעצרו לפני שהשוטר אמר לי לעצור בצד, טען שהם היו ברכב איתי ושאחד מהם הוא הנהג ברכב.
    *** חשוב לציין שכשהשוטר התקדם אליי עם הניידת הוא ראה ברכב רק 4 נוסעים כולל אותי (הנהגת) כך שהוא משער שהסעתי מעל המותר ואין לו כל הוכחה.

תחילה השוטר טען כי לא אני הייתי הנהגת וההולך רגל הוא זה שנהג הסברתי לו שאני זאת שנהגתי ואני לא יודעת מי אלה ההולכי רגל האלו ואז ירד מטענתו והמשיך להאשים שהסעתי מעל המותר והתבסס רק על טענה זו.
    ניסיתי להוכיח לו שאכן ירדתי מהרכב על מנת להעביר שקית שהייתה במושב האחורי והצעתי לו לפתוח את תא המטען על מנת שיראה שאני דוברת אמת.
    לא היה לי מקום לוויכוח הוא לא השאיר לי הרבה ברירות להתגונן ישר נכנס לניידת והגיש לי זימון לביהמ"ש לתעבורה.

כאשר בדו"ח היה רק את גירסת השוטר ולא לקח ממני גירסה ולא רשם שום מילה שאמרתי בדו"ח כך שהדו"ח מתבסס אך ורק על דברי השוטר.

*** חשוב לציין שהנני בהריון בחודש 6 כך שבחיים לא אסכן אותי ואת הנוסעים איתי ובחיים לא אתנהג שלא כחוק ובנוסף הנני נהגת למעלה מ8 שנים ללא כל עבירת תנועה אחת.

אודה לתשובתכם מה העונש שאני עלולה לקבל ומה הסיכוי שלי לצאת צודקת במשפט שכזה מילה שלי מול מילת שוטר ללא כל גירסה שלי בדו"ח.

20 בספטמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 20 בספטמבר 2015

זימון לביהמ"ש לתעבורה

דניאל שלום,
    בשאלתך אינך מציינת מה סעיף האישום בדו"ח.
    הם מדובר בהסעת נוסעיםם מעל המותר?
    צרי עמי קשר טלפונית ואכוון אותך ללא עלות.
    0544-201520

20 בספטמבר 2015
    • 20 בספטמבר 2015

זימון לביהמ"ש לתעבורה

כן, סעיף האישום בדוח הוא על הסעת נוסעים מעל המותר

20 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?