משרד התחבורה מכחיש ביצוע רענון נהיגה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 15:50, 11 באוקטובר 2015

  שלום, בשנה החמישית להוצאת רשיון הנהיגה שלי ביצעתי קורס רענון נהיגה כמתבקש בחוק (שנת 2009). לאחר ביצוע הקורס ותשלום האגרה, רשיוני חודש מרשיון לנהג חדש לרשיון קבוע והוארך עד לשנת 2016. לאחר כשנתיים, במהלך שנת 2011, קיבלתי מכתב ממשרד הרישוי שבו נדרשתי לעבור שוב את הקורס, ולא- לא יחודש רשיון הנהיגה שלי, אף על פי שכבר ביצעתי את הקורס. פניתי אליהם וציינתי כי מדובר בטעות, מאחר ורישיון הנהיגה שלי כבר חודש עד לשנת 2016 וכי ביצעתי את חובתי כחוק, לרבות תשלום האגרה. עצם חידוש הרשיון לכמה שנים קדימה, מוכיח את מילוי חובותי. יתרה מזאת, מאחר ורשיוני כבר חודש, לרבות קבלת רשיון הפלסטיק, הרי שלא שמרתי את המסמכים המוכיחים את השתתפותי, שכן משרד הרישוי פנה אלי שנתיים לאחר שהרשיון כבר חודש. בתגובה נמסר לי כי "בתאריך 30.11.10 סיימו הגופים המפעילים את קורסי החובה את התקשרותם החוזית עם המשרד" וכן כי ""פ החלטה שנתקבלה בעניין זה בהנהלת רשות הרישוי, לצורך עדכון המידע ברשומות המשרד, הנך נדרשת בהמצאת תצהיר מקורי החתום ע"י עו"ד אשר יעיד כי הקורס אכן בוצע על ידך במועדים המצוינים במכתבך וזאת, בצירוף אישור תשלום למכללה על רישומך לקורס". מאחר והייתי סטודנטית ללא גישה מיוחדת לעו"ד, מה גם שאיני מבינה מדוע חובת ההוכחה היא עלי, ומאחר ורשיוני היה בתוקף לכמה שנים קדימה, הנחתי לעניין. כעת, מתקרב תאריך פקיעת תוקף הרשיון. כשפניתי למשרד הרישוי בכדי לברר מדוע עדין לא קיבלתי מסמך לחידושו, נאמר לי שלא ישלח לי מסמך, עד לביצוע הקורס. ולשאלתי: האם יש משהו שביכולתי לעשות, למעט פניה לעו"ד, אשר תגזול זמן וכסף? האם ביכולתם לטרטר כך אזרח שומר חוק על לא כלום? תודה על העזרה!

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  08:06, 16 באוקטובר 2015

  לי שלום רב,
  במערכת משרד הרישוי לא מופיע שבצעת קורס, זאת למרות שבצעת את הקורס כאמור.
  עד כמה שהדבר מצער, מדובר ברשות מנהלית ולה מונופול באשר לחידוש ו/או כל סוגיה אחרת הקשורה ברשיונות נהיגה.
  לפיכך, ועד כמה שהפתרון שהוצע על ידם מתסכל, אמליץ לגשת לעו"ד לצורך הכנת אותו תצהיר, מדובר בעלות מינימאלית.
  בשולי הדברים אעיר ש'מלחמה' בסוגיה תגרור עלויות גבוהות בהרבה מהכנת התצהיר, שכן יהא עליך להגיש עתירה מנהלית, שסיכויי הצלחתה אינם גבוהים.
  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.