• 20 באוקטובר 2015

משפט תעבורה על מהירות מופרזת

שלום יש לי בקרוב משפט תעבורתי על מהירות מופרזת השוטר טוען שנהגתי על 85 קמ"ש במקום שמותר בו בחוק 50 קמ"ש
    למרות הכחשתי ולמרות המון סיבות שלדעתי לא היה ולא נברא במיוחד שהייתי עם אישתי ההרה בחודש מתקדם ברכב הוא שלל לי תרשיון שלח אותי לקצין ולמשפט שמתקיים החודש הייתי מעוניין בבקשה לדעת אם כדאי לי וצריך לפנות לעורך דין שייטפל בתיק או פשוט לגשת לבד לדיון מטעם עצמי
    חשוב לציין שאין לי שום עבירות תנועה בעבר וללא נקודות אז בגלל זה כל זה חדש לי ואני בעל רשיון כבר 10 שנים
    אז הודה לכם אם תוכלו לעזור לי ולענות לי . תודה

20 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 21 באוקטובר 2015

משפט תעבורה על מהירות מופרזת

יוני שלום,
    הן ההכחשות והן נוכחותה של אשתך אינן רלונטיות לעניין העבירה.
    השאלה היא האם ביצעת את העבירה או לא. השוטר טוען שכן, ומכאן הזימון לדין.
    במשפט תוכל כמובן להכחיש, אולם תידרש להוכיח, ועליך לבדוק אילו כלים ראייתיים ומשפטיים יש בידך כדי לעשות זאת. טענה על-פה בלבד אינה מספיקה.
    העבירה המיוחסת לך מסווגת ברף חומרה גבוה יחסית בקטגוריית עבירות המהירות, ומכאן הזימון לדין והפסילה המנהלית.
    ראשית, חשוב לדעת שאתה רשאי להופיע למשפט לבד, ואינך מחוייב בייצוג של עו"ד.

לעניין ההשלכות;
    איני יודע לאיזה מחוז תביעה ישוייך התיק, וכמה הוא מחמיר. לכל מחוז יש מדיניות החמרה שונה, והפערים עשויים להיות משמעותיים למדי.
    אין לדעת מראש מי יהיה השופט, ומי יהיה התובע מטעם המשטרה. המדיניות של כל אחד מהם שונה, ומורכבת הן מהמדיניות הנוהגת במקום והן מתפיסת עולמו.
    מעבר לכל אלו, יש להכיר את ההליך המשפטי ולדעת איך הוא מתבצע.

במקרה שלך, הענישה כוללת מספר רכיבי ענישה, ובהם - שלילת רשיון הנהיגה, קנס כספי ופסילה נוספת על תנאי.
    בכדי להשיג תוצאה טובה בכל אחד מהרכיבים, וביחוד בכדי להמנע לחלוטין משלילת רשיון, יש להכיר כאמור גם את 'כללי המשחק' וגם את כל 'השחקנים'.

אם באפשרותך לסכן את הרשיון שלך ולהסתדר גם בלעדיו לתקופה מסויימת, עליך לשקול ללכת לבד ולחסוך את שכר הטרחה שיגבה ממך עורך דין.

אם שימוש בתחבורה ציבורית אינו אפשרי עבורך, או שסתם עושה לך רע רק לחשוב על זה, שקול להיעזר בעו"ד.
    עו"ד טוב אמור לצמצם עבורך את הנזק באופן משמעותי, בסבירות גבוהה למנוע פסילה ואולי אף לצמצם או למחוק כליל את הנקודות.

בכל מקרה, המנע בכל מחיר מלהיעזר בעו"ד שאינו בקי בתחום התעבורה ואינו עוסק בכך, ורק בכך.

צור עמי קשר ואסייע לך ללא עלות 0544-201520

21 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?