לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יאיר

שאלה בדין זכות קדימה בצומת, ומאיזה מרחק?

ביום ראשון בשעה 16:45 לערך, נסעתי ברכב מסחרי ברחוב הרצל מצפון לדרום והגעתי לצומת ללא רמזור כדי ליפנות שמאלה, לאחר מכן באתי לפנות שמאלה לכיוון פינת רחוב החלוצים ראיתי שני רכבים ברחוב הרצל מהכיוון הנגדי (מדרום לצפון) המתקרבים בנסיעה רגילה לעבר הצומת, וכן הולכי רגל המתכוונים לחצות את הכביש בצד שמהכיוון הנגדי , לאחר כל זאת לקחתי פניה שמאלה בראותי את הרכבים מאיטיים את רכבם ועוצרים (אחד עצר, והשני בצד ימין היה במרחק מעט ממנו,) ואז תוך כדי אני פונה שמאלה לרחוב החלוצים וכשאני מתחיל להיכנס לרחוב אני רואה בזוית העין הימנית שלי קטנוע (פקח ערייה) שטס במהירות לעברי, סובבתי את הראש תוך כדי שאני ניכנס לרחוב החלוצים ליראות האם אני רואה נכון, ואכן ראיתי בבירור שהאיש נוסע עם הפנים לצד ימין (לכיוון המדרכה ולא לכיוון הכביש) תוך כדי אני נכנס לתוך הרחוב וכשאני עם רוב הרכב בתוך הרחוב החלוצים אני מרגיש מכה בכנף הימנית האחורית של הרכב שלי, מיד עצרתי את הרכב וירדתי ליראות מה קרה, ראיתי אדם זרוק על הכביש מדמם מהראש ללא קסדה (הקסדה הייתה זרוקה על הכביש) מיד ניגש אדם והגיש לו סיוע ראשוני, אמרנו גם לאנשים שיזמינו אמבולנס לאחר כ3 דקות הגיעו כוחות ההצלה והתחילו לטפל בו, קישור לכתבה על התאונה: http://www.ashdodnet.com/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA/37816 מה הדין במקרה כזה מי אשם?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה