לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
yossi

הסעת נוסעים בשכר, אך ללא מטרות רווח

היי שאלה קצת מוזרה אך מעשית בשבילי... אני כרגע מובטל ולא מצליח להשתלב במסגרת תעסוקתית בגלל נתונים אישיים, ולכן מוצא את עצמי ללא עיסוק כלשהו וסיפוק מהחיים. בכדי לא לשקוע חשבתי להציע שירותי הסעה באזור בו אני מתגורר, אני אוהב לנהוג ולפגוש אנשים, וחושב שזה יעשה לי טוב. אני לא מתכנן לבצע זאת למטרות רווח, מכיוון שאין לי ביטוח הסעה בשכר, וגם בגלל שאני לא עושה זאת לשם כסף, אלא כדי לתפקד בחיים. יש לי מאיפה לממן את החיים תודה לאל. הבעיה היא שאני מתבייש להיות ה'משועמם' שמסיע את כל החבר'ה, ואני כן חושב לגבות תשלום, רק להעביר אותו לעמותות חברתיות וכדו' (כמובן לאחר קיזוז דלק והוצאות רכב), וזאת כדי לא לעבור על תנאי פוליסת הביטוח. אני מתכוון לגבות מחיר זול אבל לא 'ריצפה', כדי לא לצאת פרייאר מול החברים (מסיבה זאת הם גם לא אמורים לדעת לאן הולך הכסף), וגם כי נסיעה שיתופית (2 ₪ לק"מ) ממילא מוגבלת ל-2 נסיעות ביום. מעיון בפסקי דין בנושא התרשמתי שההגדרה להסעת נוסעים בשכר כפופה לשני נתונים: 1. הסעה למטרות רווח. 2. הסעה במסגרת עסק הסעות. חושבני שהמטרה שלי אינה עונה על אחד מהנ"ל. אשמח לשמוע את חוות דעתכם. תודה רבה!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה