האם ישנו חוק האוסר על נסיעת רכב ביום כיפור? - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

  נשלח ע"יעו"ד דודי דויטש 00:35, 30 באוקטובר 2011

  שלמה שלום, גם במדינה דמוקרטית, חופש הפרט אינו מוחלט, אלא יחסי לפגיעה העלולה להגרם לאחר כתוצאה ממעשיו. בחוק העונשין ישנו חלק המתייחס לפגיעה ברגשי דת ומסורת, שמטרתו להגן על אנשים דתיים ומסורות-דתיות מפגיעה ברגשות, עלבון, הפרעה לפולחן, ביזוי, ומתן הטבות לשם המרת דת. קובץ החוקים על פגיעות ברגשי דת ומסורת מקובץ בסימן ז', המתמצת את הדין הפלילי בישראל בנוגע ליחסי דת ומדינה. ניתן להאשים על פי סעיף זה אדם המתנהג בצורה המתפרשת כפגיעה ברגשי דת ומסורת. אני מניח שרבים יטענו כי מעשיך, כפי שתיארת, עונים לקריטריון. בהצלחה.

  השב
 • 00:06, 3 ביוני 2012

  על פי אותו הגיון גם בחורה המסתובבת ברחובה של עיר במכנסיים קצרצרים ובגופית בטן פוגעת ברגשי דת ומסורת, ובכל זאת איש לא מציע להעמידה לדין. איפה הגבול? למה סעיף ז הנ"ל גובר על זכותו של שלמה מור לחופש תנועה? הרי אם המחוקק היה רוצה להגביל את תנועתו ביום כיפור הוא היה מחוקק חוק לעניין זה, כמו, למשל, חוק החזיר או חוק השבת. עובדה היא שהוא נמנע מלעשות זאת.
  תודה נראש!

  תגובה
 • 10:55, 15 בספטמבר 2013

  יוסף שלום,
  יפה הדגשת את האבסורד שבסעיף החוק האנטי דמוקרטי, שים לב גם לאות של הסעיף... מקורו של הסעיף הזה הוא בכפייה הדתית המונהגת במדינה מעל 6 עשורים. ולגופו של עניין, אין שום מניעה לנסוע בכל יום בשנה! שום מניעה! בזהירות, כי אנשים מסתובבים עם אופניים בכביש משום מה. מה הקשר בין זה שאדם רוצה (השאלה היא האם זה מה שהוא רוצה...) לעשות חשבון נפש עם ע-צ-מ-ו - למה שמישהו אי שם שנוסע שרכב שלו, הוא זה שיפריע לו??? אדם שמחליט לשים חתיכת סמרטוט על ראשו ולהגביל את עצמו בחלק מהדברים - מה גורם לו לחשוב שמאותו רגע כולם מסביב הופכים אוטומטית למעין תפאורה ומעכשיו הם סוג של נצבים בסרט וחובה עליהם למלא את דרישותיו??? נשמע אבסורדי, לא?
  באותה מידה, אני בתור תושב כפר סבא, יש לי את כל הזכות לתבוע תושבי קלקיליה מכיוון שאני נורא נפגע כשאני רואה את המסגדים, כפיות ושומע "אללה הוא עכבר" - לפי אותו הגיון של הסעיף, בדיוק!

  משנה לשנה, יותר ויותר אנשים מחליטים לצאת לאור מהחושך של הכפייה הדתית - אז סע ברכה, רק בזהירות יש אנשים שיום אחד בשנה מחליטים להסתובב בכביש במקום להתעסק בחשבון נפש כל השנה...

  שלא יעבדו עליכם!

  תגובה
 • 18:10, 22 בספטמבר 2013

  אם גבר יחליט לחשוף חצי מאיבר מינו ברחוב, כמו שנשים חושפות חצי משדייהן, הוא יאסר מיד.
  למה ? לא צריך להסביר למה.
  כך גם לא צריך להסביר למה יש גבול לחופש הפרט ביום הכיפורים.
  ואכן, אני באמת לא מבין למה נשים יכולות להתלבש ברחוב בצורה כמו שהן מתלבשות היום. הסיבה שלא מתקוממים נגד זה, כי כולם מרוצים מהענין, הגברים החילוניים חסרי המוסר נהנים לגרות את ייצרם ולגוון את חיי המין שלהם, ולנשים החילוניות היותר מוסריות זה לא מאוד מפריע כי הן נשים. אבל עדיין זה לא הופך את הדבר למוסרי ולא אומר שיש אנשים מוסריים שלא מעוניינים להפוך את נושא המין לנושא המרכזי בחיי היום יום שלהם, באוטובוס, ברחוב, בסופר ובכל מקום. מספיק להם חדר המיטות והאישה שבחרו לחיות איתה.

  תגובה
 • 14:02, 5 באוקטובר 2014

  החוק מחייב רק נסיעה במהירות סבירה
  עם כמות האופניים והולכי הרגל בכבישים המהירות הסבירה היחידה היא 0 קמ"ש
  או שתוכל לחנות רחוק מריכוזי אוכלוסיה ולסוע בבטחה

  תגובה
 • 18:45, 22 בספטמבר 2015

  האם לא ניתן לדרוש ענישה זהה לשוטר שנתן את הדוח משום שעבד לפרנסתו ביום כיפור?

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.