קרוואן בחצר - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אורה

  נשלח ע"יאורה 11:49, 18 במרץ 2012

  שלום, לי ולבעלי חצר גדולה מאוד. אנחנו גרים במושב. חשבנו להביא מגורון (קרוואן) אבל נאמר לנו שאם אנחנו מעוניינים לאכלס את המגורון בדיירים זה לא חוקי, לעומת זאת אם נשכיר את הקרוואן כמשרד זה אפשרי, האם זה נכון?

  השב
 • 14:49, 27 במרץ 2012

  אורה שלום,
  על מנת לענות לשאלתך עלי לעיין הסכם החכירה החל על נחלתך. כמו כן, ככל שמדובר בקרקע חקלאית, שימוש בקרקע חקלאית למגורים מוגדר כ"שימוש חורג" לפי חוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים) תשכ"ז – 1967. ראי בעניין זה תשובתי לבועז לעיל.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.