לול תרנגולות - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • גולן

  נשלח ע"יגולן 16:28, 2 באפריל 2012

  שלןם שמי גולן קניתי אדמה ליד לול עופות ובנתי שתיי יחדות דיור להשקעה אני מנסה למכור את הקוטג אבל לקוחות שמגעים מבעים התנגדות בגלל לול התרנגולות הסמוך הלול גם מייצר המןן זבובים רציתי לדעת אם יש תקנה או חוק שאני יכול להעזר בו על מנת לפנות את הלולים .

  השב
 • 08:43, 5 באפריל 2012

  גולן שלום,
  הנני מפנה אותך לפסק הדין שניתן בתיק עתמ (ת"א) 1213/06 שלמה גולדברג נ' ראש המועצה המקומית סביון גני יהודה. באותו עניין דובר על לול עופות שהיה קיים 50 שנה בשטח הנחלה החקלאית במושב. הלול נבנה בהיתר אך אופי האיזור השתנה והפך לשכונת מגורים. לטענת המועצה גרם הדבר למטרד קשה של צחנה לשכניו של העותר. נקבע כי נקודת המוצא לפיתרון הבעיה הינו המשך פעילות עסקו של העותר, תוך קביעת תנאים ברשיון העסק שיצמצמו עד למינימום האפשרי את המטרד לתושבי השכונה, וינטרלו כל מטרד שהוא מעבר למה שמתחייב מניהול עסק מסוג זה. הנך מוזמן לפנות למשרדנו בנושא.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.