הוראת שעה מנהל מקרקעי ישראל - רכישת שטח במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 14:04, 16 באפריל 2012

  שלום נודע לי כרגע כי מנהל מקרקעי ישראל הוציא הוראת שעה לפיה מי שיקנה שטח במושבים מהמנהל בשבוע הקרוב ישלם 30% מהערך. האם ידוע לכם על הוראת שעה זאת? אם לא, האם ידוע לכם איך ניתן לברר את זה? תודה

  השב
 • 11:15, 18 באפריל 2012

  שירה שלום,
  האם כוונתך להחלטה 1250 של מועצת מקרקעי ישראל, מיום 30.1.12? לפי החלטה זו בהקצאת מקרקעין לבניה למגורים ישולמו למינהל דמי חכירה מופחתים בישובים הכלולים באזורי עדיפות לאומית, כדלקמן : א. ישובי קו עימות בגזרת לבנון - פטור מלא מתשלום דמי חכירה. ב. איזור עדיפות א' - 31% מערך הקרקע. ב. איזור עדיפות ב' - 51% מערך הקרקע. לפרטים נוספים אני ממליצה לפנות למרכז הטלפוני של מנהל מקרקעי ישראל.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.