חובה לאלץ בעל לול לנקות את האיזור שלו - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 11:40, 16 במאי 2012

  שלום אני שוכר יחידת דיור במושב כששכן של המשפחה שאצלה אני משכיר את הבית יש לו לול תרנגולות ממש קרוב ליחידה שבה אני גר. לריח הרע שיוצא מהלול אני יכול להתרגל אבל במיוחד בימים האחרונים כשחם יש המון זבובים, דבורים וכל וגם נחש שהיה לפני כמה ימים באיזור. בעל הבית אמר שזה בגלל הלול. השאלה אם אין איזה דרך לחייב או חוק שמגדל הלול חייב לנקות את איזור הלול כי כולם סובלים מזה

  השב
 • 09:44, 17 במאי 2012

  אריה שלום,
  ראשית יצויין כי למשרדי התמחות בענף הלול. דע כי תקנות רישוי עסקים (תנאים לרישוי משקי עופות ולולים) תשמ"א-1981 קובעות את התנאים להפעלת משק עופות. בין השאר, סעיף 8 לתקנות הנ"ל קובע כי במשק עופות לא יהיו ריחות רעים ומפגעים אחרים. כמו כן, סעיף 10 לתקנות קובע כי במשק עופות תבוצע הדברת מזיקים.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.