משקל הצהרה חתומה בבית משפט - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • עמרי

  נשלח ע"יעמרי 09:06, 29 בספטמבר 2012

  איילת שלום, התקבלנו לישוב עפ"י הסכם כלשהו. פרטי ההסכם הוסברו לנו בצורה שונה ממה שהיום טוען הישוב והעניין עשוי להגיע לבית המשפט. האם חתימה של מספר אנשים (אשר היו איתנו בשיחות לפני שחתמנו) על הצהרה התומכת בדברינו עשויה לעזור בבית המשפט? קיבלנו את אישור האנשים לכך.. אבל אנחנו לא מעוניינים כרגע לערב עו"ד אלא להחתים את האנשים על הצהרה קצרה וברורה. השאלה שוב אם הצהרה כזאת שלא בפני עו"ד יכולה בעתיד לשמש כ"ראיה" בבית משפט או אפילו מסמך שבית המשפט יוכל להתייחס אליו ? תודה ושנה טובה

  השב
 • 23:16, 3 באוקטובר 2012

  עמרי שלום,
  ראשית, הנני ממליצה לפנות למשרדי לקבלת ייעוץ משפטי ולא לבצע פעולות ללא עורך דין (אפילו אם כרגע יישאר עורך הדין "מאחורי הקלעים"). לעניין שאלתך, ככלל, תצהיר של עד נחשב כראיה אותה יש להגיש לבית המשפט בשלב הבאת הראיות במסגרת ההליך המשפטי. התצהיר חייב להיחתם בפני עורך דין. כמו כן, עד הנותן תצהיר חייב להתייצב לחקירה נגדית על תצהירו במסגרת ההליך המשפטי. הנך מוזמן לפנות למשרדנו לייעוץ פרטני בנושא. מועדים לשמחה

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.