פינוי אדם מביתו - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 18:13, 14 באוקטובר 2012

  שלום חגגתי עם מס' חברים במושב בדרום לאחר שעשינו רעש מעבר לשעה המותרת ואחרי זה קיפלנו הכול הגיע אחד השכנים וטען שהמושב יכול לא לאפשר לבעל הנכס של הבית (לאחר שניגמרה שנת ניסיון) למרות שעדיין לא עברו סופית להתגורר במושב לגור במושב הייתכן שאדם שקנה שטח ובית במושב לא יוכל להתגורר שמה?

  השב
 • 11:03, 16 באוקטובר 2012

  ישי שלום,
  על מנת לענות לשאלתך יש לעיין בתקנון האגודה ובהסכם עליו חתמת עם כניסתך למושב. יחד עם זאת, יש לציין, כי בפסיקה נקבע כי אין מועמד נעשה חבר אגודה באופן אוטומטי. כלומר, במקרה ותקנון האגודה קובע כי קבלת המועמד כחבר אגודה נתונה להכרעה של ועד האגודה או של רשות אחרת באגודה, הרי אם לא אושרה קבלתו על ידי אותה רשות, אותו מועמד אינו חבר באופן אוטומטי.
  בברכה,
  איילת רייך, עו"ד

  תגובה
 • 00:06, 22 באוקטובר 2012

  לא כל כך הבנתי ייתכן מצב בו בעל הנכס לאחר שנת ניסיון שעברה בהצלחה ללא תלונות לא יוכל להתגורר בנכסו??

  תגובה
 • 23:02, 25 באוקטובר 2012

  ישי שלום, כפי שכבר ציינתי על מנת לענות לשאלתך עלי לעיין בתקנון האגודה ובהסכם עליו חתמת מול המושב.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.